YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
NATO'ya bir tepki de Kılıçdaroğlu'dan geldi
NATO'daki skandala bir tepki de Kemal Kılıçdaoğlu'dan geldi. Kılıçdaroğlu, yetkililerden Türkiye'ye yapılan bu hakaret nedeniyle yöneticileri tatmin edecek açıklama bekliyoruz. Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir" dedi.
NATO'ya bir tepki de Kılıçdaroğlu'dan geldi
18 Kasım 2017 / 11:23 Güncelleme: 18 Kasım 2017 / 15:02

NATO tatbikatındaki Atatürk ve Erdoğan düşmanlığı skandalına ilişkin CHP'den de bir tepki geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir." dedi:

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri:

SIRADAN BİR ÖZÜRLE GEÇİŞTİRİLECEK BİR KONU DEĞİL

Biz siyasetçiyiz. İçeride oturur tartışırız, a partisinin, b partisinin genel başkanıyla düşüncelerimizi söyleriz ve tartışırız. Sonuçta biz bir aileyiz, 80 milyonluk bir aileyiz ama hiçbir zaman kendi ülkemizin tarihine ve bugününe hakaret edilmesini kabul edemeyiz. Şimdi bu yetkililerden Türkiye'ye yapılan bu hakaret nedeniyle yöneticileri tatmin edecek açıklama bekliyoruz. Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir."

HAKARET EDİLMESİNİ KABUL EDEMEYİZ

Biz güçlü, itibarı olan bir devletiz. Biz, demokrasiyi, insan haklarını savunan bir devletiz. Türkiye'ye yönelik eleştiriler olabilir, buna itirazımız yok ama hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz."

 

 

 // Hasan ali
Hadi ordan yürü riyakar seni. Sen bizden değilsin...
19 Kasım 2017 07:21
eleştri
 // harun
Adam eleştirisini yapmış yapmasa başka dert esasında dert başka KK diyorki en yetkiliniz bilgiliniz kimse gelin bi konuşalım tv de o kadar...
18 Kasım 2017 20:21
Bravo demeden önce...!
 // Ahmet Y.
Akşama kadar bekleyelim bakalım. tersi istikamette bir açıklama gelmezse, biri şuna bir tokat atsın:))) Büyük ihtimalle kendinde değil. Ya da anlık olarak birilerinin gazına da gelmiş olabilir:))) Akşama kadar değişmezse, bu işte çözemediğim bir gariplik var:)))...
18 Kasım 2017 Cumartesi 12:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler