YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nasıl büyük millet olacaksınız?
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
Nasıl büyük millet olacaksınız?
22 Temmuz 2013 / 07:40 Güncelleme: 22 Temmuz 2013 / 11:36

Saklı Bahçe Restoran’da gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, “Güzel birliğimizin ve beraberliğimizin, yaptığımız çalışmaların, yapacağımız çalışmaların, çünkü biliyoruz ki yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. 2023 diyorsak, 2071 diyorsak, hem yaptıklarımızı milletimiz ile paylaşıyoruz hem de neler yapmamız gerektiğini konuşuyoruz” dedi.

AK Parti hükümeti olarak, her zaman haklının ve yardıma muhtaçların yanında olduklarını dile getiren Bakan Şahin, “Nerde yoksul, yardıma muhtaç, yetim, garip varsa, nerede ‘Bakanım, vekilim, teşkilatım bana yardım et’ diyen kimse onun yanında olduk. Sofrasında olduk. Onun derdine derman olduk. Derdinin ilacı olduk. Geldiğimiz noktada 76 milyonun kardeşliği buradan tesis ediliyor” diye konuştu.“Eğer iyi gününde, kötü gününde, hastalığında, sağlığında bir ve beraber olamazsanız nasıl büyük millet olacaksınız? Nasıl büyük devlet olacaksınız?” diye soran Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:“Biz tam tersi bunu başardık. Bir taraftan Somali’de olduk, bir taraftan Myanmar’da olduk, bir taraftan Suriyeli kardeşlerimize kapımız açtık. Bir taraftan da Mısır’daki darbeye karşı, bütün dünyanın yalpa yaptığı yerde Sayın Başbakanımız ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak her zamanki gibi haklının yanında olduk. ‘Güçlü mü haklı mı’ sorusuna ‘Kim haklıysa onun yanındayız’ dedik. Bu haklılık mücadelesinden yolumuza devam ediyoruz.”AK Parti hükümetinin yaptığı başarılı çalışmalara değinen AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, “Bu başarılı gidişten rahatsız olanlar var. Ülkemizin bölgesinde güçlenmesinden rahatsızlık duyan iç ve dış çevreler de var. Bizim hızımızı düşürmek için ve seviyemizi aşağı çekmek için özellikle içte ve dışta bir ittifak yapıldığını görüyoruz. Son olarak Gezi Parkı olaylarını iyi irdelediğinizde bunun niçin yapıldığını çok net bir şekilde görüyoruz. Bu tablo ışığında bizlerin daha bir fazla çalışmamız, daha fazla birlik beraberlik içerisinde hareket etmemizin zorunlu olduğunu bizlere gösteriyor” şeklinde konuştu.

Yaklaşan seçimle ilgili birlik ve beraberlik mesajı veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Asım Güzelbey ise zorlu bir sürece girildiğine dikkat çekerek, “Şer odaklarının nasıl bir araya geldiklerini, birbirine selam vermeyen partilerin önümüzdeki seçimde ittifak rüyaları kurduklarını görmekteyiz. İttifak masa başında olmaz. İttifak vatandaşın gönlünde olur. Suni ittifaklarla AK Parti’nin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir. Bunu böyle bilmeleri lazım” ifadelerini kullandı.,

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler