YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Naci Bostancı: "Bu işi çözecek başka parti yok"
Naci Bostancı: "Bu işi çözecek başka parti yok"
21 Nisan 2015 23:20
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "Bu işi biz çözmezsek bu coğrafyanın kaderi Irak’tan, Suriye’den, Balkanlardan farklı olmaz. Muhakkak çözmemiz lazım. Akılla sağduyuyla ahlakla çözmemiz lazım ve bu işi çözecek başka parti yok" dedi.

Seçim bölgesi Amasya'da çalışmalarını sürdüren Bostancı, AK Parti Amasya milletvekili adayları Said Yüce ve Hasan Ali Cesur ile Suluova ilçesinde sivil toplum kuruluşlarını ve esnafı ziyaret etti.

Bostancı, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak seçimde önemli olanın AK Parti'nin anayasayı değiştirecek sayıyı yakalaması olduğunu söyledi.

Türkiye'nin en önemli sorunlarının çözüm süreci ve sistem değişikliği olduğunu söyleyen Bostancı, AK Parti'de bu sorunları ortadan kaldıracak siyasi kadrolar ve iktidar tecrübesinin olduğunu belirtti.

Farklılıklarla barış içinde yaşanan bir devlet kurmak için çalıştıklarını ve bunun zor olduğunu vurgulayan Bostancı, şunları kaydetti:

"İnsanların alışkanlıkları var. Kafalarının belli bir çalışma biçimi var. Bu işi biz çözmezsek bu coğrafyanın kaderi Irak’tan, Suriye’den, Balkanlardan farklı olmaz. Muhakkak çözmemiz lazım. Akılla sağduyuyla ahlakla çözmemiz lazım ve bu işi çözecek başka parti yok. Çünkü Türkiye'nin her yeriyle bağ kuran ve siyasi aklını bu bağların üzerine kuran siyaset AK Parti'de var. CHP, MHP ve HDP bir bölgenin partisi. Herkes kendi bölgesinin siyasetini yapıyor. Türkiye'nin her yerinde siyaset yapan ve her yerinden oy alan tek parti AK Parti."

Bostancı, 7 Haziran seçimlerinde de Türkiye'nin her yerinde olduklarını bir kez daha göstereceklerini, AK Parti'nin yeniden zafer yazacağını dile getirdi.

 

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler