YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Naci Ağbal: Vatandaşların zararı karşılanıyor
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Güneydoğu'da süren terör operasyonlarından zarar gören sivil vatandaşların zararlarının karşılandığını söyledi.
Naci Ağbal: Vatandaşların zararı karşılanıyor
29 Ocak 2016 / 09:51 Güncelleme: 29 Ocak 2016 / 10:18

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda HDP'nin yaptığı değerlendirmelerin hiçbir karşılığı yok. 2002'de sosyal yardımlara devlet bütçesinden verilen kaynak yaklaşık 1,5 milyar liraydı. Şimdi ise 43 milyar lira.

VATANDAŞLARIN ZARARI KARŞILANIYOR

Bölgede meydana gelen terörist aktiviteler sonucunda vatandaşlarımızda meydana gelen zararları karşıladık, karşılamaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yaklaşık 4-5 milyar liraya kadar geçmişten gelen tüm hasarlar karşılandı. Bugün de terörist unsurların verdiği tüm zararları telafi edeceğiz.

Bugün gerek güvenlik birimlerimizin, gerek askeri birimlerimizin bölgede yürütülen operasyonlar bağlamında ne ihtiyacı varsa bunu karşılayacak güçteyiz. Güvenliğin söz konusu olduğu yerde Allah'a şükürler olsun kaynağın sözü olmaz.

MİLLİ PİYANGO

Milli Piyango'nun özelleştirilmesi konusunda kararlıyız. Yeni ihale hazırlıkları son sürat devam ediyor. Milli Piyango'nun özelleştirilmesini 2016 yılı içinde yapmak istiyoruz.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA ALINMASI

Bu konuyla ilgili yasal düzenlemeyi 21 Mart'tan önce Meclise sevk etmiş oluruz.

1
 // 1
Şu sosyal yardımların hangi ile yüzde kaç verildiğini de açıklasaniz kamu oyu bilgilense yüzde kaçı nereye gibi mesela...
29 Ocak 2016 11:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler