YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nabi Avcı Bilecik'te
Nabi Avcı Bilecik'te
23 Şubat 2014 20:27
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "İstikrarın kıymetini bileceğiz ve inşallah daha da artırarak bu hizmetleri, milli eğitimde, sağlıkta, emniyette, ulaşımda... Her alanda çocuklarımıza daha gelişmiş bir Türkiye bırakacağız. Bunun için ilk şart, istikrardır"

Avcı, partisinin Bilecik Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı olarak son 10 yılda birçok alanda güzel çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Son 10 yılda yapılan eserlerin, cumhuriyet döneminden bu yana yapılanlardan daha fazla olduğunu vurgulayan Avcı, şunları kaydetti:

"Yaptıklarımızı anlamak istiyorsanız, son 10 yılda yapılanlarla, ondan önce yani bütün cumhuriyet tarihinde yapılanları yan yana koyacaksınız. Bir defasında şunu göreceksiniz, bütün cumhuriyet tarihi boyunca ne yapıldıysa, 10 yılda onun en az bir katı yapılmıştır. Derslik sayısında da böyledir, okul sayısında da böyledir, öğretmen sayısında da bu böyledir. Bakın bizim 812 bin küsur öğretmenimiz var. Biz gelene kadar 2002 tarihi itibariyle söylüyorum, öğretmen sayısı 425 bindi. Şu an 812 bin öğretmenimiz var. Temmuz ayında 40 bin öğretmen daha alacağız ve hızla eksikliklerimizi gidereceğiz."

Avcı, Fatih Projesi'nin, dünyanın en büyük eğitim ve teknoloji projesi olduğunu anlattı.

"Daha gelişmiş bir Türkiye için istikrar şart"

AK Parti döneminde yapılanlara değinen Avcı, her alanda daha gelişmiş bir Türkiye için istikrarın şart olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Ulaşımda, sağlıkta yapılanları sizler yaşıyorsunuz. Aranızda gençler hatırlamayabilirler ama Bilecik Gülümbe Rampası'nda çektiklerimizi şoför arkadaşlarımız varsa, onlar bilirler. Dolayısıyla bakın, burada Bolu Tüneli başladı, senelerce bitmedi, biz bitirdik. Osmangazi, Ertuğrulgazi tünellerini hiç zikretmiyoruz bile. İnsanoğlu iyi şeylere kolay alışır, devamı istikrara bağlıdır. Elimizdekilerin kadrini bileceğiz. İstikrarın kıymetini bileceğiz ve inşallah daha da artırarak bu hizmetleri, milli eğitimde, sağlıkta, emniyette, ulaşımda... Her alanda çocuklarımıza daha gelişmiş bir Türkiye bırakacağız. Bunun için ilk şart, istikrardır."

Avcı, 30 Mart yerel seçimlerini "ülkenin tarihi dönemeci ve oyunları bozma seçimi" olarak değerlendirerek, seçmenlerden kullanacakları oyu, ülke istikrarına vereceklerini bir kez daha düşünmesini istedi.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve Bilecik Belediye Başkanı ve AK Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Selim Yağcı'nın konuşmalarından sonra merkezin açılışı yapıldı.

Bu arada, Yağcı tarafından Bakan Avcı'ya, üzerinde Osmanlı arması bulunan tablo hediye edildi.

"Hükümetimiz, bütçeden en büyük payı milli eğitime ayırıyor"

Öte yandan, Pazaryeri ilçesinde de partisinin seçim bürosunun açılışına katılan Avcı, okul yıllarında eğitimde çektiği sıkıntıları anlattı.

Çocukluğunda ilçede iki ilkokul olduğunu bildiren Avcı, "Ben Devrim İlkokulu'nda okudum. Sınıf arkadaşlarım aranızda, o zamanlar defter kitap bile alamıyorduk ama bugünler öyle mi  Pazaryeri ilçesinde son 3 yıl içinde onarımlar dışında sağlık meslek lisesi ve imam hatip ortaokulu kazandırdık. İlimiz ve ilçelerimizde ne kadar sıkıntı varsa, bunları sırasıyla çözmeye çalışıyoruz. Pazaryeri ilçesinde 7 dönümlük bir alanda yeni sağlık meslek lisesini de hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız" diye konuştu.

 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler