YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MYP Lideri Yılmaz'dan Bahçeli'ye sert eleştiri
MYP Lideri Yılmaz'dan Bahçeli'ye sert eleştiri
02 Kasım 2015 16:19
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Bahçeli, Türklüğün adını daha fazla kirletemez. Hiçbir Türk evladı bu sonuçla o koltukta oturmaz. Türkler de haya ve edep müessesesi her makamdan üstündür” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi.

Ahmet Reyiz Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada “Türk milletinden derhal özür dile ve bir daha adınızı ağzıma almayacağım bir daha sizi temsil etmeyi beceremediğim halde adınızı dahi ağzıma almayacağım diye tövbe et ve ya o koltuktan çekil ya bu milletin yakasından düş. Sen kime hizmet ediyorsun? Senin derdin ne? Türklük alçaldıkça bu nasıl bir sevinç bu nasıl bir görev aşkıdır. Kurt musun çakal mısın yoksa kurt postuna bürünmüş Demirtaş’ın arkasına Türklüğü düşüren bir Truva atı tilki misin nesin arkadaş yapıştın Türklüğün yakasına tarumar ettin milleti” dedi.

“DERHAL ÖZÜR DİLE BİR DAHA DA BU MİLLETİN ADINI AĞZINA ALMA”

“Bu milletten özür dile ve temsil edemeyeceğin bir büyük milletin adını ağzına alma”diyen Yılmaz, “Bu millet senin ağzında oyuncak olamayacak kadar, PKK uzantısı bir siyasi hareketin gerisine düşemeyecek kadar şerefli ve onurlu bir millettir. Bunu sakın unutma. Gün gelir senden de bu millet hesap sorar. Kendin ne yaparsan yap. Ne adına siyaset yapıyorsan onu da yap. Ama adına sakın Türklük deme. Sen bir tek Türkü dahi temsil edemezsin. Türk milletini temsil eden bir anlayış HDP zihniyetinin gerisinde duramaz” ifadesini kullandı.

“HİÇBİR TÜRK EVLADI O KOLTUKTA BU SONUÇLA OTURMAZ”

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan da biraz ecdada saygı olur. Ben ısrarla bir Türk evladının o koltukta bu sonuçtan sonra oturacağına ihtimal vermiyorum. Senin de eğer gerçek mana da Türk milletini işgal etmek gibi bir niyetin yoksa orada oturamazsın. Fakat niyet bozuksa yüzde 1 bile olsa oturmaya devam edersin.” 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler