YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Zengin: Bu bir hırsızlıktır
CHP'deki Şişli krizi çözülmeden bir kriz daha ortaya çıktı "Televizyon havuzu için belediyelerden para toplandı" iddiaları parti içini karıştırdı. Kemal Kılıçdaroğlu ise sessizliğini sürdürüyor.
Mustafa Zengin: Bu bir hırsızlıktır
11 Ocak 2015 / 10:12 Güncelleme: 11 Ocak 2015 / 10:18

Yaz Boz'a konuşan Maltepe Eski Belediye Başkanı Mustafa Zengin, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zengin, ''Kanal için arkadaşlarımızdan toplanan para, eğer bu kanalın oluşturulması için verilmediyse burada bir dolandırıcılık var.'' dedi.

O toplantıya ben de katıldım

Belediye Başkanı olarak böyle bir toplantıda ben de vardım. Maslak'ta Sheraton Otel'de yapıldı. Hatırladığım kadarıyla Genel Başkan Yardımcıları, Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin vardı.

Kurulacak televizyonun sunumu yapıldı

Orada bir sunum yapıldı. Bir televizyon kurulacağı ve bu televizyona kimlerin transfer edileceği şeklinde bir sunum yapıldı.

10 Belediye 30 bin versin dedi

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da dönerek Erdoğan Bey'e 'Erdoğan Bey ne diyorsunuz?' diyor. Erdoğan Bey de ''10 belediye 300 bin tl verirse yeterli destek sağlanmış olur'' konuşmasını çok iyi anımsıyorum.

Düğünde takılan altınları sattı

''Param yoktu, oğlumun düğünündeki altınlarını kuruş kuruş hesap ederek, karşısına yazarak bir kağıda Erdoğan Toprak'a bürosunda verdim ve para yetmedi. Üzerine 48 milyar verdim'' diyen bir belediye başkanı arkadaşımızı da anımsıyorum.

Paralar kanala gitmediyse bu bir hırsızlıktır

Biz bu paranın kanala gittiğini biliriz. Gitmediğini nereden bilebiliriz? O zaman hakikatten diyorum ki; bu bir hırsızlık. Bu kanal için arkadaşlarımızdan toplanan para, eğer kanal oluşturulması için verilmediyse burada bir dolandırıcılık var. Bunu ortaya koyacak olan sizlersiniz. Dolayısıyla benden para alınmadığı için, ben de gidip vermediğim için şahsen bu olayın içerisinde değilim ama duyduklarım ve anlatılanlardan bu paranın toplandığını biz de biliyoruz.

Bu para toplama olayı bir haraçtır

Siyasi partiler yasası kanununa göre, partiye alınmadığına göre, partiye kaydedilmediğine göre siyaseten siyasi partilerin zorunlu olduğu kurallara uygun olup olmadığını tartışamayız. Bu belli ki bir şahsın veya şahısların kendi adlarına bir şeyi bahane ederek topladıkları bir para. Öyle değerlendirmek lazım. Bu sizin de belirttiğiniz gibi bir haraçtır. Partiye yapılan bir bağış değildir. Partinin bir kanal açma adına ortaya koyduğu bahane nedeniyle bir para toplanmasıdır. Bunun şahıslarla ilgisi vardır, partiyle ilgisi yoktur.

Kılıçdaroğlu, asıl konular hakkında konuşmuyor!

Pek açıklamayı seven bir arkadaşımız değil Kemal Kılıçdaroğlu. Asıl konularda konuşmuyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler