YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Şentop:"Paralel yapının sandıkta manipülasyon ihtimali var"
Mustafa Şentop:"Paralel yapının sandıkta manipülasyon ihtimali var"
11 Mayıs 2015 03:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Bu sefer diğer partilerin, özellikle paralel yapının sandıklarla ilgili birtakım manipülasyonlar yapma ihtimalleri var" dedi.

Şentop, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen sandık görevlileri eğitim toplantısında yaptığı konuşmada, bazı yerlerde bir oy farkla seçim kazanıp kaybedilebileceğini belirtti. 

AK Parti'nin de böyle durumlar yaşadığını anlatan Şentop, büyük bir dikkatle ve titizlikle sandıkların başında olunması gerektiğini kaydetti. 

Milletin, AK Parti'ye teveccühünde bir problem olmadığını anlatan Şentop, şöyle devam etti: 

''Sadece biz bunu sandıkta doğru bir şekilde almak mecburiyetindeyiz. Bu sefer diğer partilerin, özellikle paralel yapının sandıklarla ilgili birtakım manipülasyonlar yapma ihtimalleri var. Şimdi görüyorsunuz CHP'li bir adam konuşuyor saçma sapan. Paralel yapının gazetelerinde, yer alıyor bunlar. 'Her şeyi yaparlar bunlar iktidardan gitmemek için' diyor, 'sandıkta bile hile yaparlar' diyor. Yahu bu lafın bir kıymeti yok ki bende diyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi iktidara gelmek için, iktidara gelmek değil de mevcut oyunu arttırabilmek için ne kadar hile varsa, seçim sahtekarlığı varsa hepsini yapabilir. Cumhuriyet Halk Partisi. Bu lafın bir kıymeti yok ki somut konuşacaksın somut. Sandıkta şu yapılır, bu yapılır, 'bu yapıldı' diyeceksin. Böyle genel iftira kabilinden laflarla bu işler olmaz.''

"Birtakım hileler yapmak için çalışma yapıyorlar"

Şentop, CHP'li bir ismin "hile" iddiasına ilişkin dava açıp tazminat kazandığını kaydederek, ''Şimdi asıl mesele; bütün bunlar kendileri birtakım hileler yapmak için çalışma yapıyorlar, yürütüyorlar da burada kabahati bize atarak kendi hazırlıklarını gizlemek, örtmek istiyorlar'' değerlendirmesinde bulundu. 

30 Mart 2014'teki yerel seçimlerde birçok partinin yarıştığını, haber ajanslarında bunların hepsinin oy sonuçlarının gösterildiğini dile getiren Şentop, "Haber ajansları, AK Parti'nin oyunun yüzde 10'unu kesiyor, yüzde 90'ını veriyor. Dolayısıyla düşük gözüküyor. Onun için Ankara'da yanılttığı CHP'nin adayı, kalktı erken erken dedi: 'Ben kazandım seçimi' falan toplantıda, hemen o bitirince açıklamasını ben basın açıklaması yaptım, 'Doğru sonuçlar bunlardır' diye, yoksa bu manipülasyonla, ortada verecekleri bilgiyle bir kanaat oluşturacaklar, tutanaklar geldikten sonra gerçek sonuç ortaya çıkacak. Sonra da diyecekler 'biz kazanmıştık', 'hile yapıldı' diye numara çakacaklar. Onun için bütün bunları baştan bilelim, sandıklara ona göre sahip çıkalım'' diye konuştu. 

"Herkes asgari ücret üzerinden siyaset yapıyor"

Şentop, daha sonra Çorlu'daki bir otelde, Balkan göçmenleri ile bir araya geldi.

Buradaki konuşmasında, partisinin Tekirdağ'daki milletvekili adaylarının birçoğunun muhacir olduğunu anlatan Şentop, kendisinin de muhacir kökenli olduğunu söyledi. 

Balkanlar'da yaşayan soydaşların geçmişte büyük baskı altında kaldıklarını anımsatan Şentop, değişen dünya düzeni ve yapılan çalışmalarla bu durumun ortadan kaldırıldığını aktardı. 

Şentop, yaklaşan genel seçimlere de değinerek, "Herkes asgari ücret üzerinden siyaset yapıyor, kimisi bin 400, kimisi bin 500 kimisi ise 5 bin lira diyor ama hepsi biliyor ki iktidara gelemeyecekler ve bu taahhütlerini yerine getirmek zorunda kalmayacaklar. Bizim iktidarımızda ekonomik istikrar ve buna bağlı siyasi istikrar var. Türkiye bundan dolayı güvenilir ve yatırım yapılan bir ülke haline geldi" şeklinde konuştu. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Çorlu'da AK Parti seçim bürosu açılışına da katıldı. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler