YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül'ün YDH'si o partiyle birleşiyor
Şişli Belediyesi'nden tasfiye edilen Mustafa Sarıgül, 2015 seçimlerine Yaşar Nuri Öztürk'ün partisiyle birleşip girme kararı aldı.
Mustafa Sarıgül'ün YDH'si o partiyle birleşiyor
25 Aralık 2014 / 09:32 Güncelleme: 25 Aralık 2014 / 09:34

Uzun bir ayrılığın ardından CHP’ye dönen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, 2015 Haziran’ında yapılacak seçime parti olarak girme kararı aldığı öğrenildi.

Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, 2015 genel seçimlerinin startını verdi. Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ve Halkın Yükselişi Partisi’nin birleşmesiyle oluşan Türkiye Değişim Partisi’yle seçimlere girecek.

TDH olarak birçok ilde örgütlenen Sarıgül, 2005'te Yaşar Nuri Öztürk tarafından kurulan HYP'yi TDH ile birleştirecek. Yeni partinin adının ise Türkiye Değişim Partisi olacağı öğrenildi.

10 Ocak'ta Genel Kurul

Önceki gün, TDH’deki arkadaşlarıyla buluşan Sarıgül, eski teşkilatındaki isimlere de mesaj verdi. 10 Ocak’ta Ankara’da genel kurul toplantısı yapacak Sarıgül, partisini tanıtıp seçimlere gireceğini açıklayacak. Sarıgül, daha önce de 77 ilde örgütlenerek hızlı bir çıkış yapmış ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu’na şans tanıdıklarını ifade ederek TDH'yi feshetmişti.

 

YENİ ŞAFAK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler