YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mustafa Sarıgül'e gülüyorum"
"Mustafa Sarıgül'e gülüyorum"
08 Şubat 2014 17:17
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sarıgül'ün açıklamalarını ciddiye almadığını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, su sorunuyla karşı karşıya kalmaması için İstanbul'a iki baraj yapacaklarını açıklayan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'e, "Gülmekten başka söyleyecek sözüm yok. İstanbul'a baraj yapılacaksa bunu ancak biz yaparız" diye karşılık verdi.

Afyonkarahisar'da partisinin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün, 'İstanbul'un gelecekte su sıkıntısı yaşamaması için 5 yıllık süre içinde iki baraj yapacağız' sözlerini değerlendirdi. Dinar İlçesi'nde konuşan Bakan Eroğlu, İstanbul'un su sıkıntısı gibi bir sorunu bulunmadığını söyledi.

Mustafa Sarıgül'ün Bakırköy'de partisinin seçim irtibat bürosu açılışındaki sözlerini tebessümle dinlediğini anlatan Bakan Eroğlu, "İstanbul'a su getirilmesi gerekirse bunu biz getiririz. Gülmekten başka söyleyecek sözüm yok. Ben İSKİ genel müdürüyken Şişli'de su yoktu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'yken bütün altyapıyı biz yeniledik. Suyu oraya biz verdik. 2071 yılına kadar İstanbul'un da Şişli'nin de suyu var. Su sıkıntısı yok. Yine de İstanbul için ne gerekirse biz yaparız. Baraj yapılacaksa da bunu ancak biz yaparız" diye konuştu.

Eroğlu, açıklamalarının ardından aday tanıtım toplantısına katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler