YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül'den vekilliğe büyük yatırım
CHP’de merkez yoklamanın en çekişmeli yaşandığı yer İstanbul 2. bölge… Kolları sıvayan Mustafa Sarıgül de en çok üyenin olduğu Sultangazi’yi üs olarak seçti. Yoklama öncesi kesenin ağzını açan Sarıgül borçlu olan partililerin faturalarını ödedi.
Mustafa Sarıgül'den vekilliğe büyük yatırım
11 Mart 2015 / 09:40 Güncelleme: 11 Mart 2015 / 10:04

CHP'nin 29 Mart'ta merkez yoklamayla adaylarını belirleyeceği İstanbul'da kıran kırana mücadele yaşanıyor. En büyük mücadelenin yaşandığı İstanbul ikinci bölgede aday olan Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'ın adamlarıyla kıyasıya mücadele içine girdi. Genel Başkanlığı döneminde Deniz Baykal'ın sağkolu konumunda olan Mehmet Sevigen, İstanbul eski İl Başkanı Şinasi Öktem, İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın da aday adayı olduğu listenin ön sıralarında olmak için rakiplerinin önüne geçmek isteyen Sarıgül kolları sıvadı.

Önce ödeme sonra yemek

Mustafa Sarıgül listenin ilk sıralarına girmek için çok sayıda gönüllüyü devreye soktu. Sarıgül, İstanbul ikinci bölgede en çok üyenin bulunduğu Sultangazi'yi kendisine üs olarak seçti. Aday adaylık açıklamasının sonra Mustafa Sarıgül için Sultangazi'de 5 gece organize edildi.

Mahalle temsilcileri, ilçe yöneticileri ve parti üyeleriyle bir araya gelen Sarıgül'e destek üst seviyede. Sultangazi'deki CHP'lilerin Sarıgül'e destek vermeleri ise tamamen duygusal olduğu iddia ediliyor. Türkiye Değişim Hareketi mensubu çok sayıda gönüllü 6 bin 300 üyenin bulunduğu Sultangazi'de cirit atıyor.

Tüm borçlarını ödüyor

Üyelere tek tek ulaşıp bire bir görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmeler sırasında üyelerin herhangi borçlarının olup olmadığı soruluyor. Çok sayıda üyenin elektrik, su, Bağ-Kur ve kredi kartı borçları anında ödeniyor. Ödeme işlemleri bittikten sonra da aynı gün Mustafa Sarıgül için gece organize ediliyor. Çok sayıda CHP'li üyenin bu şekilde borç batağından kurtulduğu da iddialar arasında.

Sultangazi pilot bölge

Konuşmalarında Sultangazi'nin kendisi için önemli bir ilçe olduğunu ve seçim kampanyasında pilot bölge seçtiğini belirten Sarıgül, son olarak önceki akşam CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş'ın da katıldığı yemekte İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Birim Başkanları, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileriyle bir araya geldi.

75. Yıl Mahallesi'nde bulunan Manş-Et Restaurant'ta CHP Sultangazi İlçe Örgütü ile 1 ayda 5 kez bir araya gelen Sarıgül, merkez yoklamada oy kullanacak üyelere hitaben yaptığı konuşmada "İnanıyorum ki ön seçim sürecinde bütün partili arkadaşlarımız her konuyu bütün ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

AKŞAM

neyi gidiyorki dağıtsın..
 // atiker
tehtid ve şantajlar sonucunda kimyası bozulan tüm mal varlığı elinden alınan korkmaz yiğitin bankasından hortumladığı paralar ve şişli belediyesinden götürdükleriyle şimdi siyasi ikbal arıyor amacı ne türkiyenin hepsini yoldaşlarıyla götürmek adamın karanlığı ve gizlisi fazla olan biri büyükşehir seçimlerinde mafyasından terör örgüne kadar bunu desteklediler niye ve niçin .......
11 Mart 2015 Çarşamba 09:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler