YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül'den sağduyu çağrısı
Mustafa Sarıgül'den sağduyu çağrısı
14 Mart 2014 21:50
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül Ağva'da vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Şile mitinginde halka seslendi. Sarıgül, vatandaşlara sağduyu çağrısı yaparak, "Türkiye'mizin büyük bir ulusal birliğe ihtiyacı var. Sevgili gençler, sizden rica ediyorum. Önümüzdeki günlerde provokasyon eylemleri artacak. Önümüzdeki günlerde çok şey yapacaklar. Üzerinize gelecekler. Çünkü zayıf fikir agresiftir, güçlü fikir rahattır. Hepinizden ricam, sakin olacağız, vakur olacağız. Özellikle emniyet mensuplarımızla sizleri karşı karşıya getirmeye çalışacaklar. Bu oyunlara kesinlikle ve kesinlikle gelmeyeceğiz. Çünkü biz devleti kuran bir yapıyız.

Fatoş Güney'den destek

Şile mitingine, oyuncu Mustafa Alabora ve Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney de katılarak, Sarıgül'e destek verdi. Fatoş Güney'in Şile'de sokak hayvanlarıyla ilgili STK başkanlığı yaptığını öğrenen Sarıgül, "Biz göreve geldiğimizde, sokaktaki köpeğin, ormandaki sincabın bizim için değeri büyüktür, çünkü onlar da can taşıyor" dedi.

Hükümeti eleştiren Sarıgül, "Bugünkü iktidar, Allah rahmet eylesin Erbakan hocanın ekmeğini yemekle meşgul. Erbakan hocanın döneminde hepsi birbirine merhamet ağıyla bağlıydı. Şimdi ise menfaat ağıyla bağlılar. Şunu ifade etmek istiyorum: O dönemde inançlı bir kadro vardı, inançlı bir mücadele vardı, ama o inançlı mücadele, o zamanki mücahitler inançlı mücahitlerdi. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyorlardı. Şimdi o mücahitler oldu müteahhit, o müteahhitler de kutuları koruyorlar" dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül Ağva'da vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafı gezen Sarıgül, MHP seçim irtibat bürosuna uğrayarak buradakilerle tokalaştı. Daha sonra Ağva itfaiyesini ziyaret eden Sarıgül, düzenlediği mitingde CHP Şile Belediye Başkan Adayı Aras Aslan'ı tanıttı. Burada bir konuşma yapan Sarıgül "Şile, Ağva Allahımızın bize verdiği çok güzel bir güzellik. İstiyorum ki yazın güzelliği ayrı olsun, kışın güzelliği ayrı olsun. Kışında burya hem yerli hem de yabancı turistlerimiz gelsin. Burası bereketli olsun. Ağva'ya niye geldin derseniz, Ağva'mıza selam verip selamları almaya geldim. Bereketleri sofraları kurmaya geldim, Büyüklerimizin hayır duasını almaya geldim. Ağva'yı inşallan biz çalışa çalışa kazanacağız. Başkaları da birşey yaparak kazanmaya çalışıyorlar. Şu sözü veriyorum: bugün burada bulunduğunuz için Aras başkanımaza, Sarıgül'e destek verdiğinizi için Allah'ın huzurunda bu mübarek günde söz veriyorum pişman olmayacaksınız" diye konuştu.

"Şehire bakmazsanız çocuk gibidir adeta ağlar" diyen Sarıgül, Şile ve Ağva'yı boynu bükük gördüğünü söyledi.

Gezi Parkı olaylarında başına isabet eden gaz kapsülüyle yaralanan ve 269 gün tedavi gördüğü hastanede hayatanı kaybeden Berkin Elvan'a da değinen Sarıgül, "Şimdi 15 yaşında bir evlat. Sabah sofrayı kurdunuz, ekmek almaya gidiyor. Giderken bir kapsülle hayatını yitiriyor. Sevgili Berkin şu anda meleklerin arasında. Allah'ım gani gani rahmet eylesin. O elim olay sonucu sevgili Burakcan'a da rahmet diliyorum. Bir polis memuru, Ege'de görev yapıyor. Paralel yapı diye birşey uyduruyorsunuz. O polisi Tunceli'ye Dersim'e gönderiyorsunuz, o polis strese giriyor ve hayatını kaybediyor. Şu anda acaba sizin vicdanınız rahat mı? Peki Taksim'de Gezi olayları niye oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi dozerlerini oraya göndermeseydi Gezi olayları olacak mıydı? Ben buradan sormak istiyorum. 8 tane can, Berkin Elvan 15 yaşında. Sevgili Kadir abi senin vicdanın şu anda rahat mı? Ve hala adaylığı devam ediyor" şeklinde konuştu.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler