YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül'den mesnetsiz Ayasofya afişi
Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün seçimler için hazırladığı Ayasofya temalı afiş tartışmalara sebep oldu.
Mustafa Sarıgül'den mesnetsiz Ayasofya afişi
08 Şubat 2014 / 21:30 Güncelleme: 08 Şubat 2014 / 21:37

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Msustafa Sarıgül'ün Twitter'da attığı 'Ayasofya için oy ver' adlı tweet sosyal medyayı karıştırdı. Son günlerde tekrar ibadete açılması gündeme gelen Ayasofya'nın seçim malzemesi yapılması sosyal medyada tartışıldı.

CHP'li Sarıgül, seçim çalışmalarında kullandığı Ayasofya afişinde detay yer almaması dikkat çekti. Ayasofya'nın fotoğrafının üzerindeki tek detay 'Ayasofya için oy ver' sloganı. İbadete açılması hakkında bugüne kadar hiçbir yorum yapmayan Mustafa Sarıgül'ün bu afişi Twitter hesabından paylaşarak ne demek istediği anlaşılamadı.

Sarıgül'ün bilmediği Ayasofya kararı

Mustafa Sarıgül'ün yaptığı bu çalışmanın hiçbir siyasi dayanağı yok. Çünkü Ayasofya Atatürk döneminde Bakanlar Kurulu kararı ile Cami'den müzeye çevrildi. AK Parti döneminde önce İznik daha sonra Trabzon'daki Ayasofya yeniden camiye çevrildi.

İstanbul'daki Ayasofya'nın da yeniden cami olması Bakanlar Kurulu kararıyla mümkün. Yani Mustafa Sarıgül'ün seçim malzemesi yaptığı 'Ayasofya için oy ver' tamamen ne olduğu belli olmayan bir argüman.

"Herkes kendi işini yapsın"

Mustafa Sarıgül geçtiğimiz günlerde sosyal medyadaki hesabından herkes kendi işini yapsın diye bir tweet atmıştı. Yıllarca lastik satıcılığı yapan Mustafa Sarıgül'ün bu konuda ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı.

080220141544149936201_3.jpg

 

STAR GAZETE

SARI DİKEN
 // AHMET TUARAN
BU SARI DİKEN ZATEN CAMİ YAPACAM DEMİYORKİ SAFLARI KANDIRMAK İÇİN Bİ AFİŞ ASTIRMIŞ ...
09 Şubat 2014 Pazar 00:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler