YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül ve oğluna yargılama şoku
Mustafa Sarıgül ve oğluna yargılama şoku
15 Mayıs 2016 07:44
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşine yönelik tehdit iddiasıyla ilgili karar Yargıtay’dan döndü. Sarıgül ve oğlu tehdit ve hakaretten yargılanacak

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü, 18 Aralık 2014'te eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kendisini ve eşini ölümle tehdit ettiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu.

Ancak Cumhuriyet Savcısı Bülent Başer tarafından yürütülen soruşturma dosyası bir anda el değiştirmiş, 4 Şubat 2015'te ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Selamettin Celep dosya hakkında takipsizlik kararı vermişti.

Hayri İnönü'nün avukatı aracılığıyla yaptığı başvuru ardından Yargıtay dava için yeterli delilin bulunduğuna hükmederek dosyayı yeniden ele alınmak üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Hazırlanan iddianamede Mustafa Sarıgül'ün hakkında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'yü belediyenin üst düzey bürokratları arasında değişiklikler yaptığı ve oğlu belediye başkan yardımcısı Emir Sarıgül uhdesinde bulunan bir kısım görevleri kendi uhdesine aldığı gerekçesiyle tehdit ettiği, hakarette bulunduğu ileri sürüldü.

TEHDİT VE HAKARET

Mustafa Sarıgül'ün ayrıca Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'yü mesajla tehdit ettiği öne sürüldü. Emir Sarıgül'ün de yine Hayri İnönü'yü tehdit ettiği iddia edildi. İddianamede Hayri İnönü eşi Nazlı İnönü ile birlikte müşteki olarak yer aldı. Dava ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak.

 

SABAH

MODELLERE BAKARMISINIZ
 // KASTAMONULU
CHP VE SOL BUNLARA BEL BAĞLADI YAKIN TARİHİMİZDE MEDYA PATONLARININ UŞAKLARINA.....
15 Mayıs 2016 Pazar 10:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler