YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül ülkücülerle pazarlık masasında
TDH aracılığıyla Ülkücü İşçiler Derneği ile irtibata geçen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül ülkücülerden oy istedi. Sarıgül’'ün destek karşılığında ülkücülere meclis üyeliği ve belediyede iş sözü verdiği öne sürüldü.
Mustafa Sarıgül ülkücülerle pazarlık masasında
15 Mart 2014 / 08:34 Güncelleme: 15 Mart 2014 / 12:43

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’'den seçim öncesi derin ittifak.

CHP’'den atıldıktan sonra Türkiye Değişim Hareketi'’ni (TDH) kuran ancak yeniden partiye döndükten sonra TDH’'yi feshetmeyen Sarıgül, ilginç bir planı devreye soktu.

TDH aracılığıyla Ülkücü İşçiler Derneği ile temasa geçen Sarıgül’'ün ülkücülerden kendisini desteklemelerini istediği ve bunun karşılığında da bazı belediye meclis üyeliklerinde onların istedikleri isimlere yer vereceklerini söylediği öğrenildi.

Ancak belediye meclis üyeliği listesinde kendi verdikleri isimleri göremeyen Ülkücü İşçiler Derneği yöneticileri aldatıldık diyerek tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Sarıgül yöneticilerle bir toplantı yaptı. 

100 kişiye davetiye listesi

Ülkücü İşçiler Derneği üyelerinin de yer aldığı yüz kişilik bir davetiye listesi hazırlanmasını isteyen Sarıgül, bu görüşmeyi Bakırköy 3. Bölge Seçim İrtibat bürosunda gerçekleştirdi.

13 Mart'’ta gece saat 22.00 sıralarında gerçekleşen görüşmede Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Mehmet Toprak ve beraberindekilerle görüşen Sarıgül’'ün çıkışta ülkücülerle samimi pozlar vermesi dikkat çekti. 

Umudu ülkücüler mi?

Sarıgül'’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmak için ülkücü işçileri kazanmaya çalışması dikkat çekerken, görüşmede seçimlerin kazanılması durumunda ülkücü işçilere belediyede istihdam sözü verdiği iddia edildi. 

Dernek üyeleri tepki gösterdi

MHP'’nin adayını desteklemesi gereken Ülkücü İşçiler Derneği yöneticilerinin kendi fikirdaşları olan Rasim Acar yerine CHP'’nin adayı Sarıgül ile görüşmesi tepkilere neden oldu. Bazı dernek üyeleri yönetimi suçlayarak, bu ittifakı onaylamadığını söyledi.   

ÜLKÜCÜMÜ?
 // YOKKİ.
BAKIN ÖNCELİKLE -ÜLKÜCÜ- ÜLKÜCÜLÜK- KAVRAMLARININ NE OLDUĞU NET OLARAK BELİRLENMELİ,,BEN 54 YAŞINDAYIM VE 1973 YILINDA OCAĞA GİRDİM,O GÜN BU GÜN YOLUMDA DAVAMDA AYNIDIR,,BAŞBUĞUMU TOPRAĞA VERDİĞİMDEN BU YANADA MHP BENİM İÇİN BİTMİŞTİ ŞİMDİ BATTI,,,BU SARIGÜL OLSA OLSA KENDİNİ ÜLKÜCÜ ETİKETİ İLE PAZARLAYAN PAVYON GÜLLERİ İLE PAZARLIK YAPAR,,BEN ÜLKÜCÜYÜM DEYİPDE CHP' YE OY VEREN OLSA OLSA PAVYON GÜLÜ OLUR,,,GERÇEK ÜLKÜCÜLERİN YERİ BELLİDİR,,YENİ OSMANLICILIĞIN MERKEZİDİR,,ORASIDA BELLİDİR BİLENE...
15 Mart 2014 Cumartesi 10:20
dernek başkanı
 // izzet kılınç
bu insanda hainlik peşinde, ülkücü kardeşlerim bu dolandırıcılara aldanmayın.
...
15 Mart 2014 Cumartesi 09:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler