YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül: ‘Takdir İstanbullu yurttaşlarımın’
Mustafa Sarıgül: ‘Takdir İstanbullu yurttaşlarımın’
30 Mart 2014 15:28
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül oyunu Nişantaşı'nda kullandı.

Sandıktan özgürlüğün çıkmasını arzuladığını belirten Sarıgül, "Takdir İstanbullu yurttaşlarımın, takdir demokrasinin" dedi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Nişantaşı'nda bulunan Sait Çiftçi İlkokulu'na gelerek oy kullandı. 1278 No'lu sandıkta oyunu kullanan Mustafa Sarıgül'ü oğulları Ömer ve Emir Sarıgül, gelini Fatoş ile 5 yaşındaki torunu Ayşenaz da yalnız bırakmadı.

Oy pusulasını görevlilerden alan Mustafa Sarıgül, basın mensuplarına "Bu kadar kamera varsa seçimleri kazanıyoruz" şeklinde espri yaptı.

Oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sarıgül, demokrasinin ve sevginin kazanmasını istediğini belirtti. Sarıgül, "İstanbul'un sevgiye, hoşgörüye ihtiyacı var. Yurttaşlarımın sandığa sahip çıkmasını istiyorum" dedi.

Seçim süreci boyunca çalmadığı kapı bırakmadığını dile getiren Sarıgül, "Takdir İstanbullu yurttaşlarımızındır, takdir demokrasinin. Ben inanıyorum ki sandıktan özgürlük, demokrasi çıksın. Çünkü İstanbul'un kucaklaşmaya ihtiyacı var" diye konuştu.

Seçim sürecinde zaman zaman incitildiğini belirten Sarıgül, "Artık söz demokrasinin" dedi.
Sarıgül, ailesiyle birlikte basın mensuplarına poz verdikten sonra okuldan ayrıldı.

15:37
 // isimsiz
korumasını tartaklayan,kendisini dinlemeye gelenleri azarlayan biri olarak ıstanbula sevgı ve hosgörüyü kendısi mi gosterecekmis merak ettim dogrusu.biz artık lafa degil icraata bakıyoruz.....
30 Mart 2014 15:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler