YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül: 'Onlar geldiyse vallahi kazanıyoruz'
Mustafa Sarıgül: 'Onlar geldiyse vallahi kazanıyoruz'
23 Mart 2014 00:30
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, kendisini takip eden Alman ZDF kanalının, seçimi kazanacaklarının işareti olduğunu söyledi.

Sarıgül, “ZDF geldiğine göre seçimi yüzde yüz kazanıyoruz. Vallahi kazanıyoruz” dedi.

Yerel seçim çalışmalarını sürdüren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Pendiklilerle buluştu. Fatih Mahallesi’nde halka seslenen Sarıgül, vatandaşlardan 30 Mart yerel seçimleri için destek istedi.

’Çare Sarıgül’ şeklinde slogan atan vatandaşlara seslenen Sarıgül, “Çareyi 8 gün sonra bulacağız. Bu seçim Pendik’imize, İstanbul’umuza hayırlar, mutluluklar getirsin. 8 günümüz kaldı. İstanbul’da kin, nefret sevgisizlik dönemini bitireceğiz. Özellikle düşmeyen kalmayan bir tek Allah’ımdır. Kibirlenme olmadan yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz hak, hukuk, adalet yolu olacak. Hayat uzun, yol uzun bu koltukların gözü çıksın. Koltuklar için hayatım boyunca uğraşmadım. Önemli olan adam olmaktır” diye konuştu.

Kendisini izleyen Alman ZDF Televizyonu’nu gösteren Mustafa Sarıgül, bunun seçimi kazanacakları işareti olduğunu söyledi.

Mustafa Sarıgül, şunları kaydetti: “Arkadaşlar gözümüz aydın Alman ZDF Televizyonu burada. ZDF geldiğine göre seçimi yüzde yüz kazanıyoruz. Vallahi kazanıyoruz. ZDF gelir miydi? 30 yıldır siyasetin içerisindeyim, bugüne kadar gelmediler. Şimdi buradalar. Onlar da diyorlar ki özgür, demokratik Türkiye ancak Cumhuriyet Halk Partisi ile olur.”

Sarıgül, üç kez ’Dankeschön’ diyerek, Alman gazetecilere teşekkür etti.

sonuçlar dun merkele verilmiş bile
 // hursit dilaver
30 mart akşamı Merkel istanbula gelip, kutlamalara katılacakmış.seçim sonuçları dun kendisine bildirilmiş zaten.çok mutlu olmuş.. havalimanı ile köprü ve kanal yapılmayacak diye göbek atmasını öğrenip ıstanbulda göbek atacakmış,sarıgulle beraber..ne mutlu.. biz de Antalyalardan gelip katılacağız.istanbulun gelecek hallerine de ağlıyacagız.
...
23 Mart 2014 Pazar 10:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler