YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül için ilginç iddia
Ünlü gazeteci yazar Sevilay Yükselir kendi sunduğu siyaset programında, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül ile ilgili çok ilginç bir anektodu dile getirdi.
Mustafa Sarıgül için ilginç iddia
04 Mart 2014 / 06:55 Güncelleme: 04 Mart 2014 / 11:05

Sarıgül'ün 2011 yılında bizzat kendisine beyanat verdiğini, "öfke kontrol dersi alıyorum" dediğini aktaran Yükselir, "2011'de öfke kontrol dersleri alan Sarıgül neden vatandaşı yumruklamaya başladı, neden mitinglerde vatandaşa 'teneke gibi durma orada, ya alkışla

Sarıgül o derslerden sınıfta mı kaldı?

"Sarıgül o derslerden sınıfta mı kaldı, yoksa dersler yetmedi mi?" diyen Sevilay Yükselir, o günlerde yazdığı bir köşe yazısınının ilgili bölümünü de seyirciyle paylaştı:
Yükselir şöyle yazmıştı: (27 Kasım 2011)

"Hal böyle olunca, yani karşımda bambaşka bir Sarıgül görünce dayanamayıp sordum sebebini. Önce kahkaha attı, sonra da farkettiğine sevindim Sevilaycığım.
Demek ki aldığım öfke kontrol derslerinin faydası olmuş dedi. Biraz daha laf çevirdik söz konusu dersleriyle ilgili. Yalan yok hoşuma gitti. Keşke bütün siyasiler seninle aynı yolu izlese dedim.

Ve ders aldığı kişinin kim olduğunu söylerse diğer siyasilere tavsiye amaçlı adını köşeme yazabileceğimi sordum. Ama o bunun üzerine şöyle bir cevap verdi aynı yumuşak tonla: Hocamdan çok memnunum ama adını sana veremem. Aynı hocadan ders almak isteyen başka siyasiler varsa, ki hangi partiden olduğu mühim değil, beni arayana telefonunu elbette verebilirim. Çünkü benim yaşamış olduğum bu mutluluğu diğer siyasilerin de tatmalarını isterim."

Sarıgül'ün yumrukla başlayan kariyeri

Sarıgül, daha önce de CHP kongreside Ateş Ünal Erzen'e yumruk atmıştı. Bu olay Sarıgül'ün ilk yumruğu olarak biliniyordu.

Ancak, %100 Siyaset programının konuklarından Korkmaz Karaca Türkiye'nin bu bilgide yanıldığını, Mustafa Sarıgül'ün ilk yumruğunun Ateş Ünal Erzen'e attığı yumruk olmadığını söyledi.

Karaca, Sarıgül'ün 1987 yılında, o zamanki DYP Milletvekili Nurhan Tekinel'e ilk yumruğu attığını söyledi. Kavganın sebebi ise başkanlık divanı kürsüsünde kimin oturacağının belirlenememesiydi.

Korkmaz Karaca, koltuk yüzünden atılan bu ilk yumruğu Sarıgül'ün bizzat kendisinin anlattığını söyledi.

misafir
 // savali
sarigul deme doru deyil senden adam olumaz bagirma kendinin yorma seni bile konusmana gelmiyecek insanlarimiz beydanda ancak cüp bidonlar konusurursun insanlari kanmayacak daha gelenlerde zorlan geliyor ne yazim bugunluk bu kadar yeter ??? ... *...
04 Mart 2014 Salı 13:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler