YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül gençlere güveniyor
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, "Bütün gençlerden, özellikle ve özellikle sandığa sahip çıkmalarını, oylarına sahip çıkmalarını, İstanbul'a sahip çıkmalarını bekliyorum. Gençlere inanıyorum" dedi.
Mustafa Sarıgül gençlere güveniyor
16 Ocak 2014 / 10:12 Güncelleme: 16 Ocak 2014 / 10:19

Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nce, Eyüp Haliç sahilinde düzenlenen 3. Geleneksel 15 Ocak Şöleni'ne katıldı.

Katılımcıların sevgi gösterileriyle karşılanan Sarıgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, binlerce genç arkadaşıyla yerel seçimlere hazırlandıklarını söyledi.

Yerel seçimlerde billboardların kendilerinin olmayacağını, televizyonlarda farklı insanların konuşacağını ifade eden Sarıgül, ama sokakların ve duvarların gençlerin olacağını kaydetti. Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugünden sonra seçim bitene kadar İstanbul'un bütün sokaklarında ve duvarlarında olacağız. Kötüleme, karalama yapmayacağız ama haklarımızı, hukuklarımızı da en iyi şekilde koruyacağız. Üzerimize karalama şeklinde gelirlerse arkadaşlarımız onlara en iyi, en demokratik şekilde karşılık verecekler.

Bugünden sonra gece sabaha kadar dolaşmadığımız taksi durağı, gece çalışan müessese kalmayacak. Gün ışığına kadar çalışmalarımız devam edecek. Bütün sokakları, meydanları ve duvarları gençlere emanet ediyorum. İnanıyorum ki gençler, duvarları, sokakları, meydanları barış adına, özgürlük adına, demokrasi adına koruyacaklar.

Bütün gençlerden, özellikle ve özellikle sandığa sahip çıkmalarını, oylarına sahip çıkmalarını, İstanbul'a sahip çıkmalarını bekliyorum. Gençlere inanıyorum."

Gençlere güvendiğini vurgulayan Sarıgül, "Gençleri görüyorum. Bütün duvarlara, meydanlara 'Çare Sarıgül' yazıyorlar. Aslında gençler kendi geleceklerini yazıyorlar, demokratik Türkiye'nin geleceğini yazıyorlar" dedi.

Sarıgül, seçim akşamı gençlerin sandık başında görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerini kaydederek, "Gençler, demokrasi, barış ve özgürlük adına yurttaşlarımızın verdiği oylara sahip çıkacaklar ve 30 Mart akşamı demokrasinin, barışın, özgürlüğün zaferini inşallah ilan edecekler" diye konuştu.

 

AA

tüm müslüman gençler
 // ömer kaya
müslüman türk genci duvara değil tarihe yazı yazar. duvara yazanlar okusun...
16 Ocak 2014 Perşembe 17:07
GENCLİK
 // DELİGÖZ
SİZ DEĞİLMİSİNİZ O İSTANBUL SOKAKLARINI YAKAN KIRAN GENCLERİN ARNINDAN ÖPEN MİLLET BUNLARI UNUTMADI...
16 Ocak 2014 Perşembe 13:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler