YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sarıgül: Allah belanızı vermesin
Mustafa Sarıgül: Allah belanızı vermesin
19 Ocak 2014 19:02
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, TMSF’nin kararı ile ilgili olarak konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, TMSF’nin kararı ile ilgili olarak şunları söyledi: “Seçime 71 gün kala öyle bir açıklama yapıyorlar ki; ‘Sarıgül’ün mal varlığına el koydular.’ Ulan Sarıgül’ün ne mal varlığı var. Allah belanızı vermesin."

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Çıksalın Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlarla buluştu. Mustafa Sarıgül’ü taşıyan otobüs vatandaşların yoğun ilgisi sebebiyle alana güçlükle girdi. Vatandaşlara seslenen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, şöyle konuştu: "Sanki Sarıgül 15 yıldır görevde değil. 16 sene önce bir bankadan kredi alınmış da o kredi kapatılmamış. TMSF tam benim karşımda. Beni de arayıp bulamamışlar. Seçime 71 gün kala öyle bir açıklama yapıyorlar ki; ‘Sarıgül’ün mal varlığına el koydular.’ Ulan Sarıgül’ün ne mal varlığı var! Allah belanızı vermesin"

Futbol tabiriyle maçın başladığını söyleyen Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün o belgeleri istiyorum. Maç başladı, hakem de onların. Faul yapmaya başladılar. Ama o maçtaki faulleri Allah’ım da görüyor kullar da."

Gezi Parkı eylemlerine değinen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, sözlerine şöyle devam etti:"Gezi’ye kışla yapma kararı alınmamış olsaydı bu olaylar çıkar mıydı? Anamızdan doğduk doğalı o ağaçlar orada duruyor. Siz oraya niye kışla yapmak istiyorsunuz? Ölüyü diriyi bıraktınız, gözü Taksim’e diktiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir karar alınmamış olsaydı bu olaylar olacak mıydı? Gezi de 7 canın ölümüne İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar sebebiyet verdi."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler