YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Sargül: Çifte bayram olabilir
Mustafa Sargül: Çifte bayram olabilir
06 Ekim 2013 17:09
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı ile ilgili olumlu mesajlar verdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sargül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı ile ilgili olumlu mesajlar vererek, "Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban Bayramı aynı zamanda çifte bayram olabilir. Hem siyasal açıdan hem de inançlarımız açısından güzel bir bayram olabilir" dedi.  

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin desteklediği Sıcak Eller Derneği üyesi kadınlarla bir araya geldi. Yerel seçimlerde sandıkları Sıcak Eller Derneği üyesi kadınlara emanet eden Sarıgül, salonda büyük alkış aldı. Kadınlar da Mustafa Sarıgül'e İstanbul'un temsili anahtarlarını ve bir İstanbul tablosu hediye etti.

Salonu dolduran kadınlara seslene Sarıgül, "İstanbul çaresiz değildir ama çarenin nerede olduğunu bir türlü söylemek istemiyorlar. Onların da canları sağolsun. Çare ben değilim. Çaremiz önce Allah'ımız sonra yurttaşlarımız. Sizden rica ediyorum hiçbir siyasi parti ayrımı yapmayın. Bayrağımıza bağlıysa, inançlarımıza saygı gösteriyorsa herkesle el ele kol kola omuz omuza olacağız" dedi.

Yerel seçimlerin yaklaştığını söyleyen Sarıgül, "Büyük gün yaklaşıyor ama o büyük günde bilesiniz ki AK Parti'ye oy veren yurttaşlarımız büyük bir gönül rahatlığı ile bize oy verecekler. Milliyetçi Hareket Partisi'ne, Anavatan Partisi'ne oy verenler tercihlerini bizden yana kullanacaklar. Şırnak'ta, Diyarbakır'da, Nusaybin'de Güneydoğu'nun dört bir yanında gördüğüm manzaya göre oradaki kardeşlerimiz de bize oy verecekler. Kime verecekler biliyor musunuz CHP gençlik kollarınır Türkiye'ye emaneti olan Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarını destekleyecekler" diye konuştu.

Mustafa Sargül, hakkında yapılan eleştirileri de hatırlatarak, "Bazıları bizim aleyhimizde kitaplar hazırlatıyorlarmış,  kampanyalar yapmak üzere hazırlanıyorlarmış. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar altın fakir olmaz. Büyük bir inançla, gayretle, azimle bismilla diyerek çıktığımız bu kutlu yolculuğu Allahım hayırlı eylesin. Bu güzel yolculukta sandıkları önce Allahıma sonra da size emanet ediyorum. Bütün sandıklara Sıcak Eller sahip çıkacak" şeklinde konuştu.

Program çıkışında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Sarıgül, "Türkiye Değişim Hareketine gönül veren arkadaşlarımız bireysel çıkar peşinde koşmaz, toplumsal çıkar peşinde koşar. Türkiye Değişim Hareketine gönül veren binlerce arkadaşımızın tek arzusunu inançlara sayılı laikliğin kazanmasıdır. Cumhuriyetimizin değerlerinin gelişip güçlenmesidir. Türkiye Değişim Hareketi koltuğun peşinde koşmaz, Türkiye Cumhuriyeti'ni peşinde koşar. Ben Türkiye Değişim Hareketinden destek veren binlerce yurttaşıma teşekkür ediyorum. Türkiye Değişim Hareketi Türkiye'nin mozaiği. Türkiye Değişim Hareketi'nde her siyasi partiye gönül vermiş yurttaşlarımız var. İnşallah o sorumluluğun gereğini yapmaya çalışacağım" ifadelerini kullandı.

Sargül, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyor musunuz" sorusuna, "Kurban bayramı yaklaşıyor. Hayırlı bir gün. Kurbanlarımızı keseceğiz. İnançlarımızın gereğini yerine getireceğiz. Bayramlaşmamız devam edecek. Kurban bayramı aynı zamanda çifte bayram olabilir. Hem siyasal açıdan hem inançlarımız açısından güzel bir bayram olabilir" diyerek yanıt verdi.

Mustafa Sarıgül, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Gürsel Tekin ile ilgili olarak ise, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yurttaş aday olabliir. Her yurttaşın adaylığını büyük saygı ile karşılıyorum" ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler