YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenlere "İt sürüsü" dedi!
Ağrı Belediye Başkanı BDP'li Sırrı Sakık, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenlere "it sürüsü" dedi.
"Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenlere "İt sürüsü" dedi!
19 Mart 2015 / 01:04 Güncelleme: 19 Mart 2015 / 09:30

Ağrı Belediye Başkanı BDP'li Sırrı Sakık, nevruz ateşi yakıldıktan sonra Ağrı'dan Çanakkale'de yaşamını yitiren bütün kahramanlara selam ve saygı gönderdi.

Geçen yılki nevruzda batıda 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diyenlere, "Generali olsanız ne yazar, it sürüleri" dediği için hakkında dava açıldığını söyleyen Sakık, "Buradaki polisler, çekim yapanlar, not tutanlara aynı şeyi tekrarlıyorum. Onlar it sürüsüdür, onlar bu halka düşmandırlar" dedi.

Sırrı Sakık, "Buradaki polisler, çekim yapanlar, not tutanlara aynı şeyi tekrarlıyorum. Onlar it sürüsüdür, onlar bu halka düşmandırlar" sözlerine gelen tepkilere Twitter'dan yanıt verdi.

Sakık, mesajında "Bugün Ağrı Newrozunda yaptığım konuşma manipüle edilerek Mustafa Kemal ve onun askerlerine hakaret olarak yansıtılmıştır. Konuşmamın özü şudur; Geçen yıl batıdaki il ve ilçe teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımız "M. Kemal'in askerleriyiz" kisvesiyle yürüyüş yapan vandallar tarafından linç edilmiştir.

O vandallara yaptığım hakaret yüzünden hakkımda soruşturma açıldı ve 1 Nisan'da bununla ilgili mahkeme gerçekleşecektir. Asla M.Kemal'e ve de ona inanan insanlara değildir sözüm! Sözüm bunu kullanarak vandalizm yapanlaradır. Bugünkü vurgum, linç edenlere hiç hukuk işlemezken bana alelacele açılan soruşturma ve hukuksuzluğaydı! Sözü tersten anlayan vandallar!!Şimdi anladınızmı ne demek istediğimi?" ifadelerini kullandı.

söyleyenler ne...
 // atiker
sırtlan sürüsü allah işte iti ite boğduracağı zaman aralarına bir ele kemik attırır birbirlerini yedirir ama takiye sayılır chp hdp şuan paralel aklın bir araya getirdiği iki yağmacı kültürün ruh ikizi hizmet siyonistlere gündem eski türkiye zihniyet millet düşmanlığı kaos ve yağma......
19 Mart 2015 Perşembe 14:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler