YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Kamalak, "Bizim ölçülerimiz..."
Mustafa Kamalak, "Bizim ölçülerimiz..."
25 Ocak 2015 08:43
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" dedi.

Kamalak, partisinin Sakarya il teşkilatının bir düğün salonunda düzenlenen 5. Olağan Kongresi'nde, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu vurguladı. Türkiye'de geçim sıkıntısının birinci problem olduğunu söyleyen Kamalak, "Bugün, asgari ücretli, emekli, işsiz, çağdaş taşeron işçileri ve öğretmenlerimiz perişan" diye konuştu. Kamalak, iktidara geldikleri ilk gün bütün çalışanlara ikramiye maaş vereceklerini ifade ederek, asgari ücreti yüzde 20, öğrenci burslarını da yüzde 50 arttıracaklarını söyledi.

İşsizlik oranının 12 yıl önce yüzde 6,6 olduğunu dile getiren Kamalak, sözlerine şöyle devam etti: "Şimdi yüzde 10,4, yani işsizlik yüzde 60 artmış. Nedir işsizlik  Her şeyden önce ülkenin en önemli üretim kaynağı olan emeğin heba edilmesi demektir. Siz, genci işsiz bırakmakla bir taraftan ömrünü aşındırıyorsunuz, öbür taraftan onu eziyorsunuz. Üniversiteyi bitirmiş 800 binin üzerinde gencimiz işsiz. Gençler arasında işsizlik oranı yüzde 20 civarında. Üretmeyen insanın, yatırım yapmayan memleketin, hazırları satan bir devletin, işsizliği yenmesi, fakirliğin üstesinden gelmesi, gençlerin iş bulması mümkün değildir."

Kamalak, diğer partilerden dört farkları olduğuna işaret ederek, Saadet Partisi'nin yönünü Ortadoğu'ya döndüğünü, her zaman mazlumların yanında olduğunu aktardı. "Bizim ölçülerimiz bu milletin örf, adet ve inancına dayanan ölçülerdir, diğer ölçüler bizi bağlamaz" diyen Kamalak, "Bizim amacımız farklıdır çünkü biz hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz, diğerleri ise Batı Kulübü'ne girmenin mücadelesini veriyor" şeklinde konuştu.

Milli Görüş
 // Evren
Tarihe bakınca Milli Görüşün verdiği %100 lük maaş zamlarını görür, Bugünlerde %3 alışanlara bu zamlar hayal gelir. Milli Görüşün yaptıklarını hayel bile edemeyenler babalarına sorsun. YAPTIUK YİNE YAPARIZ. HAKKIN YOKLUKTA %3 TE İSTİKRAR DEĞİL. EN AZ %50 ZAM. NEZAMAN UYANACAKSINIZ EY MİLLET. Partilerin değil,Bozuk sistemin tek alternatifi Saadet...
25 Ocak 2015 Pazar 17:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler