YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Destici'den çarpıcı açıklamalar
BBP Genel Başkanı Destici, "Türkiye'nin içini karıştırmak, Kürt-Türk kavgası çıkarmak, Alevi-Sünni, farklılığımızı, zenginliğimizi kavgaya dönüştürmek isteyenler ne yazık ki İslam coğrafyasında zulümlerin ve darbelerin hiçbirisine ses çıkarmıyor" dedi.
Mustafa Destici'den çarpıcı açıklamalar
08 Temmuz 2013 / 07:46 Güncelleme: 08 Temmuz 2013 / 10:48

Destici, Sivas'ın Suşehri ilçesinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Şehr-i Su Kültür ve Sanat Festivali'nin kapanış gecesine katıldı.

Burada konuşan Destici, Ramazan ayının yaklaştığını belirterek, bu mübarek ay hürmetine zulümlerin, ölümlerin, her türlü tecavüzlerin, darbe girişimlerinin son bulmasını diledi.

Destici, bu ayın Doğu Türkistan'daki Uygur Türkleri'nin, Suriye'deki halkın, Mısırlıların, Balkanlar'daki, Filistin'deki, Gazze'deki tüm mazlumların kurutuluşuna vesile olmasını temenni etti.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasına değinen Destici, bu darbenin 1960 ve 1980 yılında Türkiye'de yaşananlarla aynı olduğunu söyledi.

Darbeyi planlayanların buna "darbe" dahi diyemediğini kaydeden Destici, "Bu darbelerin, zulümlerin yüzde biri herhangi bir İslam coğrafyasında, bir Hrıstiyan topluluğa karşı yapılmış olsaydı batının tavrı aynı şekilde olur muydu  Ülkemizdeki en küçük hadiselerde kıyamet kopmuş gibi üstümüze çullananlar, Türkiye'ye karşı her türlü yaptırımı ortaya koyanlar, Türkiye'nin içini karıştırmak, Kürt-Türk kavgası çıkarmak, Alevi-Sünni, farklılığımızı, zenginliğimizi kavgaya dönüştürmek isteyenler ne yazık ki İslam coğrafyasında zulümlerin ve darbelerin hiç birisine ses çıkarmıyor" diye konuştu.

Destici, merhum genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi üslubunu devam ettirdiklerini kaydetti.

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, konuşmasının ardından Destici'ye, Kılıçkaya Barajı'ndaki Şehr-i Su adlı teknenin maketini hediye etti.

AA

ne olacak bu bbp nin sonu
 // akın
rahmetli muhsin reisden sonra bu partinin başına mustafa destici gibi bir adamı getirirek alperenler kendi sonlarını hazırladılar.insan şu pkk denen soysuzlar çetesine yapılan tavizkar tutumları bir eleştirir.ama nerde bu adamda bu yürek.sanki yoldan geçen bir adamı bu partinin başına getirmişler....
08 Temmuz 2013 Pazartesi 20:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler