YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Destici: "Seçimlerin adaletli geçmesi gerekiyor"
Mustafa Destici: "Seçimlerin adaletli geçmesi gerekiyor"
02 Mayıs 2015 23:06
BBP eski Genel Başkanı Destici, 7 Haziran genel seçimlerinin adaletli geçmesi gerektiğini ifade etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Feshane'deki "9. Giresun Günleri"ne katıldı.

Eski BBP Genel Başkanı Destici de 7 Haziran genel seçimlerinin adaletli geçmesi gerektiğini ifade etti.

Seçim barajı ve hazine yardımı örneğinde olduğu gibi seçim kanununda antidemokratik, adaletsiz uygulamalar olduğunu söyleyen Destici, buna başka adaletsizliklerin eklenmemesini istediklerini kaydetti. 

Destici, devlet ve kamu gücünün iktidar partisi lehine kullanılmasını kabul etmediklerini belirterek, TRT ve Anadolu Ajansı'nın bu süreçte haberlerinde her siyasi partiye eşit oranda yer vermesini, milli iradenin sandığa tam olarak yansıtılması açısından önemli gördüğünü aktardı. 

Mustafa Destici, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da seçimlerde tarafsızlığın üzerine gölge düşürmemesi lazım. Özellikle 'toplu açılışlar' adı altında yaptığı il gezileri maalesef muhalefetin seçim çalışmalarına darbe indirmektedir" dedi.

Bazı siyasi parti temsilcilerinin milli ve manevi değerleri rencide edecek sözler söylediğini de ifade eden Destici, "En son bunu HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş örneğinde gördük" şeklinde konuştu.  

Kamalak ve Destici, daha sonra stantları gezerek, yöresel ürünlerden tattı. 

Fındık borsası için mücadele edin

Etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kamalak, 7 Haziran seçimlerinin insanlık alemine hayırlı sonuçlar getirmesini Allah'tan dilediğini belirtti.

Kamalak, "Bilhassa Türkiyemiz için hukukta adalet, kazançta bereket, eğitimde fazilet ve tüm milletimiz için de önce ahlak ve maneviyat diyorum" ifadelerini kullandı.

Giresun Günleri'ne katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Kamalak, bu tür günlerin ülke ve Giresunlular açısından faydalı olduğunu vurguladı.  

Kamalak, "Giresunlu kardeşlerimiz dünya fındığının en kaliteli biçimde yüzde 60'ını üretmiş olmalarına rağmen borsasının dışarıda, Hamburg'ta olmasını kabul etmemeliler. Borsayı mutlak surette Karadeniz'e ve bilhassa Giresun'a getirmek için mücadele etmelerini, bu mücadelede de yanlarında bulunduğumuzu bilmelerini isterim" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler