YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Destici: İstifaya hazırım
Mustafa Destici: İstifaya hazırım
07 Kasım 2015 21:43
BBP Lideri Destici düzenlenen basın toplantısında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Büyük Birlik Partisi Lideri Mustafa Destici partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ni değerlendirdi.

Sonuçların hayırlı olması temennisinde bulunan Destici, "Seçimin sonucunun mimarlarından birincisi AK Parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'dur. Kendisini tebrik mesajıyla kutladım. Sonucun kendilerine, camialarına ve ülkemize hayırlı olmasını diledim. İkincisi, Sayın Cumhurbaşkanı'dır. Sayın Cumhurbaşkanı, elindeki tüm imkanları kullanmıştır ve bu seçimin mimarlarının başında gelmektedir" ifadesini kullandı.

''BU SEÇİMİN MİMARI BAHÇELİ''

"Eğer 1 Kasım'da Türkiye bununla karşı karşıya kalmışsa, bu seçimin mimarlarından birisi de Devlet Bahçeli'dir ve partisinin üst yönetimidir" diyen Destici, seçimin bir diğer mimarının da terör örgütü PKK olduğuna işaret etti.

Destici, "PKK da bu sonucun böyle çıkmasını arzu etti. O da bu seçimin sonucunun mimarlarındandır. 10 Ekim'de ateşkes ilan eden PKK, 10 Ekim'e kadar her türlü saldırıyı yaptı. Yüzlerce askerimizi şehit etti. 10 Ekim'de ateşkes ilan etti, birkaç gün önce çatışmasızlığı bozarak, tekrar savaşmaya başladı. Bu seçimin mimarlarından ve galiplerinden biridir" değerlendirmesinde bulundu.

Cemaat ve tarikatların da seçimin sonucunun mimarlarından olduğunu öne süren Destici, şöyle devam etti:

"Cemaat ve tarikatlar da bu sonucun mimarlarındandır. Tabanlarını ayrı tutarak söylüyorum, tamamının üst yönetimi, lüks Mercedeslere, malikanelere, arsalara, makam ve mevkilere teslim olmuş vaziyetteler. Bu öz eleştiriyi artık yapmamız gerekmektedir. Biz başından beri söylüyoruz. Ehlisünnet çizgisi üzerinden yürüyen cemaatlerle yakınlığımız aynıdır. Hepsine sevgimiz, saygımız vardır fakat bu cemaatler lüks Mercedes tutkusu içindedir. Bu yozlaşma tüm çıplaklığıyla ortadadır."

''GÖREVİ BIRAKMAYI HAZIRIM''

Görevi bırakmaya hazır olduğunu ifade eden Destici, "Mustafa Destici olarak görevi bir başka arkadaşımıza bırakmaya hazırım ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağım. Hareketin içinde kalarak yapacağım, arkadaşlarımla istişare ettikten sonra" şeklinde konuştu.

Destici, seçim sonuçlarını partisinin MKYK toplantısında değerlendireceğini ve partisinin başarısını teşkilatıyla tartışacağını sözlerine ekledi.

mustafa tesdıcı
 // halılaga
Sayın tesdıcı secımden önce ısdıfa edecekdinız ak partı daha fazla oy alsaydı ozaman tam milliyetcilik olurdu vatan icin...
08 Kasım 2015 01:48
 // fuat
Git o koltuktan. Asıl sen safini belirle. Kimsin sen Destici. Paralel ile ne bağlantın var....
08 Kasım 2015 01:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler