YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MÜSİAD seçim bildirgesi yayınladı
MÜSİAD seçim bildirgesi yayınladı
31 Mayıs 2015 16:00
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Ulusal Gazetelerde partilerin vaatlerinden çeşitli örnekler vererek 'Türkiye Daha Gerçekçi Vaatleri Hak Ediyor' başlıklı bir seçim bildirisi yayınladı.

Bildiride şu ifadelere yer verildi: 

"Geçmişte popülist siyasi vaatler yüzünden sosyal güvenlik ve ekonomi gibi birçok alanda ağır bedeller ödeyen Türkiye, bugün seçim meydanlarında konuşulanlardan çok daha fazlasını, daha gerçekçi hedefleri hak ediyor."

Türkiye'nin, sürdürülebilir, istikrarlı bir büyüme modelinin nasıl oluşturulacağını, üretim, sanayi ve ihracatın nasıl güçlendirileceğini, güvenli bir yatırım ortamı için neler yapılacağını bilmeyi hak ettiği istenen bildiride, sandıktan çıkacak sonucun da olgunlukla ve demokrat bir tavırla karşılanması gerektiğinin altı çizildi. Bildiride ayrıca, iş dünyasının geçmişte ayağına vurulan bürokrasi prangalarından kurtulmayı, basiretli is adamlarının önünün açılması istendi.

Mitinglerde siyasi partilerinin kullandıkları dilin de eleştirdiği metinde, "Türkiye daha saygılı, daha seviyeli, daha olgun, daha çözümcü ve karşılıklı suçlamaların ötesine geçmeyi basarmış bir siyasi söylem ve üslubu hak ediyor" denildi.

Çözüm Süreci ne pahasına olursa olsun, devam etmeli

Yayınlanan bildiride, Çözüm Süreci'ne de değinilerek, "Türkiye milli birlik ve kardeşliği amaçlayan Çözüm Süreci'nden her ne pahasına olursa olsun uzaklaşılmayacağından emin olmayı hak ediyor' vurgusu yapılarak, dil, din, mezhep ve etnik kökene bakılmaksızın herkesin barış içinde yaşayacağı bir ülke olmayı hak ettiği ifade edildi. İş dünyasının temsilcileri olarak bugüne kadar sahip olunan huzur, güven ve istikrar ortamının devam etmesinin istendiği bildiride 'üzerimize düşen sorumluluğu gururla üstleniyoruz' ifadelerine yer verildi. Bildirinin sonunda 'Hepimiz daha mutlu bir Türkiye'yi hak ediyoruz" denilerek bildiri metninin web ortamında e- imzaya açıldığı duyuruldu. 

 

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler