YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Murat Karayılan ile AKP aynı dili kullanıyor
Murat Karayılan ile AKP aynı dili kullanıyor
11 Mart 2013 12:05
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Karayılan'ın, AK Parti sözcüleri ve destekçileriyle aynı dili kullandığını iddia etti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin, AK Parti politikaları ve İmralı süreciyle ilgili ortaya koyduğu görüşlerin haklılığını, Murat Karayılan'ın açıklamalarının gösterdiğini savunarak, Karayılan'ın, AK Parti sözcüleri ve destekçileriyle aynı dili kullandığını iddia etti.
 
Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ve MHP'yi, ''etnik kökenin üstünlüğü üzerine siyaset yapmakla'' suçladığını savundu. 
 
Meselenin arka planında, MHP üzerinden Türklüğü etnik kimlik olarak gösterme çabası bulunduğunu öne süren Yalçın, Türk milletinin, etnik bir topluluğun adı olmadığını, Türkiye'de yaşayan bütün insanların vatandaşlığının ve kimliğinin ortak ifadesi olduğunu sabırla anlattıklarını belirtti. 
 
Semih Yalçın, açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:
 
''AKP kurmayları, ortaya koydukları çirkin siyasetten bir türlü vazgeçmek niyetinde değildir. Buradan AKP'nin sözcülerine tekraren sesleniyoruz, Partimizin milliyetçilik anlayışının 'ortak vatan, bayrak ve kültür' temelinde bütünleşmiş, insicamlı bir toplum yapısını ve vatandaş olarak mensubiyeti esas aldığını daha kaç kez söyleyeceğiz  Neden Türk adının ortak payda olarak kullanılması yönündeki sosyal ittifaka nifakla karşılık veriyorsunuz  
 
MHP'nin, AKP politikaları ve İmralı süreciyle ilgili ortaya koyduğu görüşlerin haklılığını, PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın açıklamaları göstermiştir. Murat Karayılan, AKP sözcüleri ve destekçileriyle aynı dili kullanmaktadır. Karayılan'ın sözleri aynı zamanda AKP ile bölücü örgütün ortak bir payda oluşturduğunu ve menfaat birliğine gittiğini açığa çıkarmıştır.''
 
Karayılan'ın, Devlet Bahçeli'nin terörle mücadele konusunda sunduğu 8 maddelik önerinin, ''Kürt halkına karşı soykırımı öngördüğünü'' savunduğunu belirten Yalçın, ''MHP liderinin ortadan kaldırılmasını istediği bir halk değil, doğrudan PKK'dır. Bilinmektedir ki PKK bir Kürt örgütü değildir, Kürtleri temsil etmemektedir. Aralarında farklı kökenlerden eylemciler bulunan bir taşeron örgüttür. Kürt kökenli vatandaşlarımızın ezici çoğunluğu bölücü örgütü desteklememekte, onun kanlı eylemlerinden nefret etmektedir. Bu gerçeği artık iktidar partisinin yöneticileri de onların eşik bekçisi sözde köşe yazarları da idrak edebilmelidir'' ifadelerini kullandı.
 
 
AA
 
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler