YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için resmen aday oldu
Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için resmen aday oldu
Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için resmen aday oldu
26 Kasım 2008 / 13:26 Güncelleme: 26 Kasım 2008 / 00:00

CHP Lideri Deniz Baykal ile Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için açıklama yaptılar.


Baykal: "Biz bu doğrultuda zaten bir süreden beri yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bunun sonuçlarını da görüyorsunuz. Her fırsatı bu çerçeve de sosyal demokrat hareketinin toplanması güçlenmesi için bunu değerlendiriyoruz. Bunu gerçekleştirirken de belli ilkeleri gözeterek bunları yapmaya çalışıyoruz." dedi.


Adaylığıyla ilgili konuşan Karayalçın: "15 ekim günü burada Sayın Baykal'la yapmış olduğum görüşmenin sonucunda siz bilgi sunmuştuk. Sonra 2 Kasımda Sayın Baykal arkadaşlarıyla birlikte SHP'nin genel merkezini ziyaret etti.


Ben 6.5 yıldır onurla yaptığım SHP genel başkanlığı görevinden ayrıldım.Sayın Baykal'la birlikte almış olduğum karar dolayısıyla bu işlemi yaptım. CHP'nin Ankara Anakent Belediye Başkan adayı olmak amacıyla süreci ben kendi durumum itibariyle 24 Kasım günü başlatmış oldum.


Bu süreçte en ufak bir tereddüte yer bırakmadan  her türlü kararlılığı sergileyek başarıya ulaşmak için üzerime düşen tüm görevimin gereğini yerine getireceğimi ifade etmek isterim.


Önümüzdeki günlerde yasaların gerektirmesi nedeniyle ya da CHP'nin  genel başkalığı ve yönetmin gerekli görmesi gerekçesiyle partiye katılmam söz konusu olacaktır. Bununla ilgili zamanlama sizlere ayrıca sunulacak. Asıl önemlisi Ankara için hazırlamış olduğumuz programın sizlerle paylaşılması olacaktır.. Ben sayın Baykal'a bu gelişmelerle ilgili az önce bilgi sunuşunda bulundum. Sanırım önümüzdeki günlerde yine birlikte olacağız. Bu çalışmaları birlikte değerlendireceğiz.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler