YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhtar değil ama Başbakan oldu
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''Egemenler, medya, büyük sermaye muhtar bile olamaz dediği dönemde Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede muhtar değil ama Başbakan olduysa, tarlada iz bıraktığı için oldu'' dedi.
Muhtar değil ama Başbakan oldu
03 Şubat 2013 / 15:39 Güncelleme: 03 Şubat 2013 / 15:40

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları'nın Canik Kültür Merkezi'nde düzenlediği ''İcraatlar Yarışıyor'' adlı ilçeler arası bilgi yarışması programına katıldı.

Kılıç, burada yaptığı konuşmasına ''Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz'' atasözünü hatırlatarak başladı.

''Egemenler, medya, büyük sermaye muhtar bile olamaz dediği dönemde Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede muhtar değil ama Başbakan olduysa, tarlada iz bıraktığı için oldu'' diyerek sözlerine devam eden Bakan Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın yol arkadaşları olarak iz bırakmadan, sorumluluk almadan, risk üstlenmeden yol almalarının mümkün olmadığını vurguladı.


-''7 buçuk milyon lira ödenek Hakkari'ye''-


Konuşmasının devamında Hakkari'deki gençlere yönelik yatırımlar yaptıklarına değinen Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

''Hakkarili genç kardeşlerimizi de sarıp sarmalamaya yönelik adımlarımızı attık. Hakkari'ye bir spor salonu koyduk, yatırım programına. Maalesef arsasını bulamadık. Hakkari'ye bir kapalı yüzme havuzu koyduk. Yatırım programında, maalesef arsasını bulamadık. Hakkari'ye bir gençlik merkezi koyduk. Yatırım programına maalesef arsasını bulamadık. Yüksek Ova ilçemize bir gençlik merkezi koyduk. Yatırım programında, maalesef onun da arsasını bulamadık. Hakkari'deki genç kardeşlerimizin bu yatırımlara ihtiyacı var. Onlar da kayak kaymalı, onlar da yüzmeli, onlar da basketbolu, voleybolu, Türkiye'nin şöhret isimlerini de ağırlayarak öğrenmeli. Onlar da bu ülkenin sporcuları ve takımları arasında yer edinmeli dedik. Birkaç ay önce tesislerin yapılacağı arazileri tespit etmek üzere, kamulaştırıp, denkleştirmek üzere 7 buçuk milyon lira kamulaştırma ödeneğini Hakkari'ye gönderdik. Sadece burada değil Hakkari'de de, Mardin'de de, Batman'da da sizin sesiniz, sizin soluğunuz olmaya, sizin duyduğunuz güvenin karşılığını hizmet olarak ortaya koymaya gayret ediyoruz.''

Konuşmanın ardından AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları tarafından Kılıç'a plaket takdim edildi.

Programın yarışma kısmında ise ''SSK'nın başında görev yapmış, tarihinde ilk defa kurumu zarara uğratmış, ülke yönetme hedefi olan tek lider kimdir'' deneme sorusu soruldu. Cevap olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gösterildi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler