YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce'den ilk tepki!
CHP'nin Olağanüstü Kurultay'ında Kemal Kılıçdaroğlu 740 oyla yeniden genel başkan seçildi. Muharrem İnce ise 415 oy aldı.
Muharrem İnce'den ilk tepki!
05 Eylül 2014 / 19:18 Güncelleme: 05 Eylül 2014 / 19:22

Sonuçların açıklanmasının ardından ilk değerlendirmeyi Habertürk TV'ye yapan İnce, "İmza sayısı ile oy oranına bakın. 177 oyum 415 oya çıkmışsa insanlar imza vermekten korkmuşlar. Kılıçdaroğlu şuan 740 oyla seçildi. İşler kötüye gidiyor. Doğru yolda olduğuma inanıyorum, dönen dönsün ben dönmezem yolumdan." dedi.

İnce, kurultay sonucunun açıklanmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Kurultay sonucunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine İnce, partide, korku imparatorluğunun devam ettiğini savundu.

Delegelere baskı yapıldığı iddiasında bulunan İnce, "Üzgün falan değilim, doğru yoldayım, doğru bir iş yaptığımı düşünüyorum. Ben 177 imza aldım ama 415 oy aldım" dedi.

"Bu kurultay sizin için yeni bir başlangıç mı?" sorusuna, İnce, "Milletvekilleri, parti meclis üyelerinin oy kullandığı sandığa bakın, bir de partinin gerçek temsilcilerinin, halkın oy kullandığı sandığa bakın. Partinin vicdanı orada, atamayla gelmiş milletvekillerinde, milletvekilliği bekleyen parti meclisi üyelerinde değil. Partiyi demokratikleştireceğiz. Umuda yolculuk devam ediyor" yanıtını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler