YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce'den bomba İhsanoğlu itirafı
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen İhsanoğlu’na kendisinin de karşı çıktığını itiraf etti.
Muharrem İnce'den bomba İhsanoğlu itirafı
23 Temmuz 2014 / 10:25 Güncelleme: 23 Temmuz 2014 / 10:31

İnce “Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmiyorum diyebilirsiniz. Solcular seçsin diye yapmadık zaten. ‘Daha geniş bir yelpaze olsun’ diye yaptık. Baştan ben de itiraz ettim. Ama Türkiye’nin kurtuluşu bu, bunu yapmaya mecburuz” dedi.

Bursa’ya gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Mudanya Mütareke Meydanı’nda miting yaptı. Burada vatandaşlara hitap eden İnce, son dönemde dış politikada yaşananlara dikkat çekerek, AK Parti hükümetinin İsrail’e büyük kıyaklar yaptığını söyledi.

Konuşmasında emniyete yapılan operasyonlardan da bahseden İnce, “Türkiye’nin bu kötü gidişine hep beraber dur diyeceğiz. Moralinizi bozmayın. Ampulü sola çevireceğiz. Bugün polise operasyon yapılıyor. Cemaatçi, paralelci diye. Sen daha dün polis destan yazdı diye meydanlarda anlatmadın mı? Cemaate ne istediklerde vermedik diyen sen değil misin? Bugün ‘İnlerine gireceğiz’ diyorsun. Biz bu ülkede her zaman yoksulun, mağdurun, ezilenin, garibanın yanında olacağız” dedi.

“İhsanoğlu'na ben de itiraz ettim”

Türkiye’nin önünü açmanın ve ufkunu geliştirmenin milletin elinde olduğunu anlatan İnce, “Türkiye’ye huzur getirmek, sağa sola bakmadan birliği, dirliği sağlamak elimizde. ‘Ben solcu adamım Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmiyorum’ diyebilirsin. Solcular seçsin diye yapmadık zaten. Daha geniş bir yelpaze olsun diye yaptık. Baştan bende itiraz ettim ama Türkiye’nin kurtuluşu bu, bunu yapmaya mecburuz” diye konuştu.

“Sahilden sandığa gitmeyip, büyük Cumhuriyetçi kesilmek yok”

Türkiye’nin önünde 10 Ağustos seçimleri fırsatı bulunduğunu ifade eden İnce, vatandaşları oy kullanmaları konusunda uyardı.

İnce, “Önümüzde bir fırsat var. O fırsat 10 Ağustos. Hep birlikte ama bakın sahilden sandığa gitmeyip, sonra da büyük Cumhuriyetçi kesilmek yok. Bu seçim bazılarını yolda görüyorum diyor ki, ‘Ben sandığa gideceğim, oy pusulasının üzerine Atatürk yazacağım’ diyor.

Çocukça bir şey. Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerine bas mührü daha iyi. İptal edilen her oy, geçersiz her oy Recep Tayyip Erdoğan’a yazılır. Çünkü geçerli oyların yarısından bir fazlasını almak gerekir.

AK Parti seçmeni sandığa büyük bir çoğunlukla gidecek mi? Gidecek. Katılım ne kadar çok olursa Recep Tayyip Erdoğan seçilmesi o kadar zorlaşacaktır. Katılım düşerse, onun seçilmesi kolaylaşacaktır. Yani bu seçim geçerli oyların seçimi olacak. Onun için ‘Çocukça hepsine basacağım, üzerine Atatürk yazacağım’ demek, cahillerin işidir. Aklı başında insanın bunları yapmaması gerek” dedi.

sahilden gelmiş kendisi
 // hüsnü çebi
daha geçen gün, ramazanda Birasını yudumlarken yakalanmamış mıydı bu arkadaş ? neyse en azından dediğini yapıyor. sahilden dönmüş....
23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:47
10:28
 // Mesut
Allah tayyibi başımızdan eksık etmesin...
23 Temmuz 2014 10:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler