YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'nun teklifini reddetti
CHP Lideri Kılıçdaroğu ile aday olmayacağını açıklayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye ikinci adamlık teklifinde bulunduğu fakat İnce'nin bu teklifi reddettiği öğrenildi.
Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'nun teklifini reddetti
16 Ocak 2016 / 09:20 Güncelleme: 16 Ocak 2016 / 09:22

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile, genel başkanlığa aday olması beklenirken “Olağanüstü Kurultay çağrısına uyulmadığı için” aday olmayacağını açıklayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce görüştü.

Ankara kulislerine sızan bilgiye göre görüşme, Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine gerçekleşti. Eski genel merkez binasında akşam saatlerinde yapılan görüşmede, Kılıçdaroğlu ile İnce arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İNCE’YE İKİNCİ ADAMLIK TEKLİFİ

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye CHP Genel Başkan Yardımcılığı (Merkez Yönetim Kurulu-MYK üyeliği) teklif etti. Bu teklifi reddeden İnce ise, Kılıçdaroğlu’nun parti yönetme anlayışına eleştirilerde bulundu.

Kulislere sızan bilgilere göre İnce, Kılıçdaroğlu’na şu cevabı verdi:

“Ben, MYK’da 5 yıl bulundum. Bu anlayışla başarılı olunamaz. Yine aynı anlayış devam edecek. Bu sebeple teklifinizi kabul edemem.”

HEDEFİ GENEL BAŞKANLIK

İnce’nin ayrıca, genel başkanlık hedefinden vazgeçmediğini söylediği de öğrenildi. Muharrem İnce’nin alternatif bir Parti Meclisi (PM) listesi hazırladığı belirtildi. Gözler, İnce’nin hazırladığı PM listesinde kimlerin yer alacağında.

 

VATAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler