YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muharrem İnce ateş püskürdü
Muharrem İnce ateş püskürdü
03 Aralık 2014 16:18
Türkiye’nin ünlü isimlerinin de aralarında bulunduğu 160 kişinin telefonlarının dinlendiği iddiasına ilişkin açıklama yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Ahlaksızlıktır, skandaldır ve telefon dinleme skandalının sorumlusu hükümettir" dedi.

"Muharrem İnce dinleme olayının ortaya çıkması sonrasında sosyal paylaşım ağı Twitter’deki hesabından açıklamada bulundu. İnce paylaştığı Twitlerde şu sözlere yer verdi; Hürriyet’in haberine göre 2008 ve 2009 yıllarında ‘terör ve organize suç örgütü üyelerinin yanlarına monte edilerek’ telefonum dinlenmiş.

O yıllar dönemin Ulaştırma Bakanı’nın ’yanlışınız yoksa dinlenmekten korkmayın’ dediği yıllardı. 3- Benim telefonlarımda para sıfırlama, rüşvet, cari açık kapatma, kupon arsa,ayakkabı kutusu, çelik kasa, imar, rant sözlerini duyamazlar! Benim telefonlarımda para sıfırlama, rüşvet, cari açık kapatma, kupon arsa, ayakkabı kutusu, çelik kasa, imar, rant sözlerini duyamazlar!

Ancak telefonlarımın hukuka aykırı bir şekilde dinlenmesi ahlaksızlıktır, skandaldır ve telefon dinleme skandalının sorumlusu hükümettir. Ben 2010 yılında dönemin Başbakanına telefonlarım dinleniyor mu diye sordum yanıt vermedi: 2010’da bir kez daha soru önergesi verdim, telefonlarım dinleniyor mu dedim yine yanıt yok.

Bir kez de bilgi edinme başvurusu yaparak telefonlarımın dinlenip dinlenmediğini sordum, yine yanıt vermediler! Dönemin Başbakan’ın, dönemin Adalet Bakanı’nın yanıt vermediği sorular bugün Hürriyet’in haberiyle ortaya çıktı."

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler