YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muhalefete en sert Paralel tepkisi!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Paralel Yapı güçleri ile işbirliğine giren muhalefet partilerine çok sert eleştirilerde bulundu. Ala, "Ellerine paralel çetenin tutuşturduğu o montajlar üzerinden birtakım şeyler söylemeye çalışıyorlar" dedi.
Muhalefete en sert Paralel tepkisi!
02 Şubat 2015 / 07:18 Güncelleme: 02 Şubat 2015 / 08:33

AK Parti İl Kadın Kolları 4. Olağan Kongresine katılan Ala, AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Oya Eronat'ın yaşadığı olay ile "çözüm süreci"ne ilişkin konuşmasını değerlendirdi.

"Çocukları dağa götürmeyin, teröre bulaştırmayın"

Ala, bazı güçlerin, ülkede yaşayanları birbirine düşürmek için çabaladığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Biz, gençler terörist olsun da dağda çürüsün istemiyoruz. Onlar dağa çıksın, o mağaralarda yaşasın istemiyoruz. Biz işte diyoruz ki çocukları dağa götürmeyin, teröre bulaştırmayın. Terörle, şiddetle bu memleketten biliyorsunuz, dünya alem biliyor bir çakıl taşı alınamaz. Dünya alem biliyor ki hiçbir şey kazanılamaz. Dünya alem bir oldu, yedi düvel bir oldu da bizi dize getiremedi, kim bizi dize getirebilir. Bu Türk, Kürt, Çerkez, Abaza, hepimize, bu milleti İbrahim'e zarar vermekten başka bir işe yaramayan yöntemleri tarihin çöplüğüne gömün ve biz yolumuza devam edelim. Biz yedi düvelle baş etmişiz, bunlarla da ederiz ama bedel ödemeyelim istiyoruz. Neden bedel ödeyelim, ne adına ödeyeceğiz? Bizi birbirimize düşürenlerin hangi yöntemleri denediğini artık sağır sultan duydu. Birini bertaraf ediyoruz, öbürü çıkıyor, öbürünü bertaraf ediyoruz, öbürü çıkıyor. Derinini bertaraf ediyoruz, paraleli çıkıyor. Paralelini bertaraf edelim, teyeti çıkar. Ama diyoruz ki bunlardan topyekun kurtulma zamanı geldi. Kurtulalım ve analar aynı dilde sevsin çocuklarını."

Muhalefet partilerine eleştiri

Muhalefet partilerini de eleştiren Ala, bazı partilerin paralel çete ile işbirliği yaptığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Ala, ülkenin meselelerini, problemlerin nasıl çözüleceğini anlatmaya çalıştıklarına değinerek, şunları kaydetti: "Çözdüklerimizi anlatmaya zaman yetmiyor, süre kalmıyor. Ama öbürleri ne yapıyor, bekliyorlar ki biz bir şeyler yapalım, ufak tefek hatalarımız olsun, çıkıp onu söylesinler. Onu da bulamayınca, sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanım dedi ya 'kılavuzu karga olanın...' diye. Ellerine paralel çetenin tutuşturduğu o montajlar üzerinden birtakım şeyler söylemeye çalışıyorlar. Onun da yatsıya kadar mumu da yanmıyor az sonra yalan olduğu ortaya çıkıyor, şaşkın bir vaziyette etrafı seyrediyorlar. Şimdi memleketin yönetimini bunlara emanet edebilir miyiz? O zaman hepimize, size maalesef daha fazla çalışmak düşmüyor mu? Çünkü bu şaşkınlığa biz 'evet' deriz de biz Gazze ve Arakan'daki kardeşlerimizi bunlara emanet edemeyiz."

Ala, yaşanan tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması ve yeni bir anayasa için haziran ayında yapılacak milletvekilliği genel seçimleri için herkesin çok çalışması gerektiğini sözlerine ekledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler