YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Muhalefet yolumuzu kesmeye çalışıyor"
"Muhalefet yolumuzu kesmeye çalışıyor"
23 Şubat 2013 14:15
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Ana muhalefet partisinin, Meclis'te çıkan her türlü yasayı engellemek için hemen Anayasa Mahkemesi'ne gittiğine işaret ederek, "Bugüne kadar bu yolu kesmeyi başaramadılar, başaramayacaklar" dedi.

 

'Teşkilat Başkanları Eğitim Programı' AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.
 
Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit katıldı. Erdem yaptığı konuşmada, Ana muhalefet partisinin, Suriye'de kendi insanını katleden bir diktatöre destek verdiğini belirterek, "Öbür taraftan, Meclis'te çıkan her türlü yasayı engellemek için hemen Anayasa Mahkemesi'nin kapısında soluğu alıyorlar. Bugüne kadar bu yolu kesmeyi başaramadılar, başaramayacaklar. Bu milletin neye ihtiyacı varsa, biz bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Akşit ise, AK Parti'nin 2009 yerel seçimlerinde 15 milyon 513 bin 554 seçmenin oyunu aldığını belirterek, yüzde 38 oy oranıyla Türkiye genelinde birinci parti durumuna yükseldiklerini bildirdi. Akşit, "Kadınlar olarak bu seçimlerde daha fazla meclis üyesiyle, hatta belediye başkanlıklarıyla kendimizi göstermek durumundayız. Kadınların en iyi yapacağı görevlerden birisi de; yerelde yapılan görevlerdir. Çünkü, halkla birebir temas edebilen, sorunları bilen ve belediye hizmetlerinden aslında en iyi yararlanan kesimi de kadınlar oluşturmaktadır. Dolayısıyla, biraz daha gayretle orada yönetici olmak ve temsilci olmak da hakkımızdır" dedi.
 
 
İHA
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler