YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu'ndan bayram uyarısı
Müezzinoğlu'ndan bayram uyarısı
06 Ağustos 2013 10:47
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayram öncesi vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, aşırı hız, dikkatsizlik, uykusuzluk ve yorgunluğun, kimsenin duymak istemediği kazaların en önemli sebebi olduğunu belirterek, "Ruhen ve bedenen kendimizi iyi hissetmedikçe yola çıkmayalım" çağrısında bulundu.

Müezzinoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramın bütün insanlığa huzur ve barış getirmesi, zulüm, mağduriyet ve yoksulluk yaşayanların bu kutsal günler vesilesiyle huzura, barışa ve kardeşliğe ulaşmasını temenni etti.

Ramazan boyunca oruç tutanların yeme, içme ve uyku düzenini değiştirdiğini, bayramla birlikte eski duruma dönüleceğini ifade eden Müezzinoğlu, yaşamdaki bu değişimin iyi yönetilmesi, özellikle bayramda ölçüye dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

Bütün tedavilerin en etkin maddesinin sevgi olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, "Ramazan Bayramı'nda, birlikte çoğaltacağımız sevginin, her türlü sorunun çözümüne ve yaşam kalitemizin artmasına büyük katkı sunmasını diliyorum" ifadesini kullandı.

Yola çıkacaklara uyarı

Müezzinoğlu,bayram tatili nedeniyle uzun yola çıkacaklara "Her zaman olduğu gibi bayramda da aşırı hız, dikkatsizlik, uykusuzluk ve yorgunluk, kimsenin duymak istemediği kazaların en önemli sebebidir. Ruhen ve bedenen kendimizi iyi hissetmedikçe yola çıkmayalım" uyarısında bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, bayramda görev yapacak hekimlerle sağlık çalışanlarının da bayramını kutladı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler