YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı
Müezzinoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı
19 Mayıs 2015 09:39
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin yakaladığı başarı, istikrar ve güvende gençliğin rolünün büyük olduğunu belirterek, '' Çünkü biz gençliğimize güveniyoruz" dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

- "Yakaladığımız başarılarda, istikrar ve güvende gençliğimizin rolü şüphesiz çok büyük, çünkü biz gençliğimize güveniyoruz. Güçlü ve yeni Türkiye'nin inşası için belirlediğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek olan nesiller sizlersiniz"

ANKARA (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'nin yakaladığı başarı, istikrar ve güvende gençliğin rolünün büyük olduğunu belirterek, '' Çünkü biz gençliğimize güveniyoruz. Güçlü ve yeni Türkiye'nin inşası için belirlediğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek olan nesiller sizlersiniz" değerlendirmesinde bulundu.

Müezzinoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, milli mücadelenin fikirsel ve düşünsel haritasının çizildiği tarihi yolculuğun başlangıcının 96. yıl dönümünün kutlandığını hatırlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'dan başlayan yolculuğunun istikametinin millet, varış noktasının ise mücadele olduğunu vurgulayan Bakan Müezzinoğlu, bu tarihin vatan topraklarının bekası adına yeniden diriliş ve şahlanışa ulaştığını kaydetti.

Müezzinoğlu, milletin büyük gayretleri ve fedakarlıklarıyla verdiği bu mücadelenin bugünkü güçlü Türkiye'nin temellerini attığını belirterek,"Aradan tam 96 yıl geçti. Milletimizle birlikte başlayan yolculuğumuz devam ediyor. Yakaladığımız başarılarda, istikrar ve güvende gençliğimizin rolü şüphesiz çok büyük çünkü biz gençliğimize güveniyoruz. Güçlü ve yeni Türkiye'nin inşası için belirlediğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek olan nesiller sizlersiniz. Ülkemizi dünyada söz sahibi bir ülke konumuna getirmek için çıktığımız bu kutlu yolda bayrağı devralacak olan siz gençlersiniz" ifadesini kullandı.

Cumhuriyete ve yeni Türkiye'ye yakışır bu yepyeni neslin bedensel, zihinsel ve sosyal anlamda geleceğe daha güçlü ve emin adımlarla yürüyebilmesi için Sağlık Bakanlığı olarak bütün imkanları seferber ettiklerini açıklayan Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Bakanlık olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin fiziksel aktivitelerini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünü günlük yaşamımızın temel dinamikleriyle buluşturmak adına, '1 Milyon Adet Bisiklet' kampanyamızı bu anlamlı günde başlatıyoruz. Yarınların güçlü Türkiye'sinin ancak sağlıklı nesillerle inşa edilebileceğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenledir ki hareketli yaşamı sağlıklı yaşam kültürünün tam merkezine yerleştirmiş bulunuyoruz. Gelecek sağlık vizyonumuzu da işte bu temel prensipler ışığında inşa ediyoruz.

Yeni Türkiye'nin yeni nesilleri olan gençlerimizin sağlıklı yaşamı bir kültür olarak benimseyeceği her türlü projeyi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hayata geçirmeye devam edeceğiz."

Müezzinoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını ve şehitleri saygı ve rahmetle anıyorum.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler