YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: Pensilvanya'dan milletin kaderiyle oynamak istiyor
Müezzinoğlu: Pensilvanya'dan milletin kaderiyle oynamak istiyor
01 Mayıs 2015 15:14
Müezzinoğlu: "Birileri tuzak, tezgah kuruyor birileri de ta Pensilvanya'dan milletin kaderiyle oynamak istiyor. Hiç kimseye ama hiç kimseye, bu mert duruşumuzla, bu milleti teslim etmeyeceğiz. Hangi tuzağı, tezgahı kurarlarsa kursunlar o kazdıkları kuyuya

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Birileri tuzak, tezgah kuruyor birileri de ta Pensilvanya'dan milletin kaderiyle oynamak istiyor. Hiç kimseye ama hiç kimseye, bu mert duruşumuzla bu milleti teslim etmeyeceğiz. Hangi tuzağı, tezgahı kurarlarsa kursunlar o kazdıkları kuyuya kendileri düşeceklerdir, nitekim düşüyorlar" dedi.

Bursa'nın Karacabey ilçesindeki bir restoranda, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililerle bir araya gelen Müezzinoğlu, daha sonra partisinin İlçe Başkanlığı binasına geçerek engelli yakınlarının sorunlarını dinledi.

Karacabey Belediyesi önünde, yeni alınan 3 aracın hizmete girmesi için düzenlenen törene de katılan Müezzinoğlu, çarşıda esnaf ziyaretinde bulundu.

AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı'nın seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, milletvekili genel seçiminin 7 Haziran'da yapılacağını hatırlatarak, "İnşallah 7 Haziran seçimleri, milli iradenin güçlü bir şekilde sandıkta tecelli ettiği, sandıktan çıkan güçlü siyasi iradenin, milletin hak ve hukukunu koruyan, milletin yarınlarını bugünden daha güzel eden, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Bu millete muasır medeniyet seviyesinin üzerinde yer yakışır' hedefine inşallah bu ülkeyi 2023'e el birliğiyle taşıyacağız" diye konuştu.

- "Ezan, bayrak, millet, vatan, büyüyen, gelişen Türkiye"

Müezzinoğlu, hangi yaşam felsefesinin, siyasi anlayışın mensubu olursa olsun, ister CHP'li ister MHP'li, onların da yarınlarını bugünden daha iyi edecek olan iktidar ve siyasi anlayışının AK Parti'de bulunduğunu vurguladı.

AK Parti'nin, kurulduğu günden bu yana hep milletle yürüdüğünü, her zaman "ezan, bayrak, millet, vatan, büyüyen, gelişen Türkiye", "Dünyayla yarışan, gelişmiş ülkelerle yarışan Türkiye" dediğini anlatan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Eski Türkiye'yi geride bırakıyoruz. Artık Avrupa'yı örnek gösteren değil, Avrupa'nın örnek aldığı süreçlere Türkiye'yi dönüştürmeye başladık. Vatandaşımızın derdini kendi derdi bilen, bir anlayışın mensuplarıyız. Allah'a şükür ki geriye baktığımızda önemli hizmetler yaptık ama ileriye baktığımızda yapmamız gereken çok daha hizmetler var. Aslolan milletle beraber yürümek. Şimdi seçim zamanı. Oltanın ucuna büyük yemler takarak milleti kandırmaya çalışan bir anlayışla bu işler olmaz. Milleti daha önce kandırarak çok sömürdüler, çok istismar ettiler. Milletin ümüğünü sıkarak hem sömürdüler hem hortumladılar."

Bugün çekilen sıkıntıların temelinde bir gecede fakirleştiren bir anlayış bulunduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Şimdi yine birileri bu ülkeye bu anlayışın hakim olması için oltanın ucuna yemler takıyorlar veya avlanmaya giden avcı gibi kuşlara yer atar gibi yem atıyorlar. Zannediyorlar ki bu millet kuş beyinli. Hayır, bu millet kuş beyinli değil. Bu milleti kuş beyinli görenlerdir, esas kuş beyinliler. Bu millet artık onlara prim vermeyecek. Bu millet artık her şeyi iyi biliyor. Ey tuzak, tezgah kuranlar, ey milletin ümüğünü sıkarak milleti sömürenler; artık size prim yok. Milletle beraber yürüyen, milletin partisi AK Parti var. AK Parti olduğu sürece size geçit yok, eski Türkiye yok."

Bu ülkenin mertliğini başkalarının tuzağına teslim etmeyeceklerini, birilerinin Türkiye ile ilgili oyunlar tezgahladığını iddia eden Müezzinoğlu, "Birileri tuzak, tezgah kuruyor birileri de ta Pensilvanya'dan milletin kaderiyle oynamak istiyor. Hiç kimseye ama hiç kimseye, bu mert duruşumuzla bu milleti teslim etmeyeceğiz. Hangi tuzağı, tezgahı kurarlarsa kursunlar o kazdıkları kuyuya kendileri düşeceklerdir, nitekim düşüyorlar. Daha çok düşecekler. Çünkü daha önce alıştıkları gibi bu milletin kaderiyle oynayamayacaklar. Çünkü AK Parti var, milletin partisi var, milletin, cumhurun başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var" diye konuştu.

- "Bu yapılanı hiçbir zaman unutamam"

Müezzinoğlu'nun konuşmasını tamamlamasının ardından dinleyiciler arasında yer alan Nuriye Tekin de kürsüye gelerek geçen yıl yaşadığı bir olayı anlattı.

Tekin, "Eşim Alaattin Tekin, Umman'da çalışırken kaza geçirmiş ve yoğun bakıma alınmıştı. Onu Türkiye'ye getirmek istedik. Bursa Milletvekilimiz Önder Matlı'yı aramıştım. O sırada Bakan Bey'in (Mehmet Müezzinoğlu) yanındaymış. Kendisine durumu anlatınca, ağır yaralı olan eşimi ambulans uçakla memleketimize getirdiler. Sonrasında eşim vefat etti ama bu yapılanı hiçbir zaman unutamam" ifadesini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra seçim irtibat bürosunun açılış kurdelesini Nuriye Tekin'e kestirdi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler