YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu, 'Oyları süpüreceğiz'
Müezzinoğlu, 'Oyları süpüreceğiz'
21 Aralık 2013 21:32
Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun da desteğiyle Edirne Valiliği ve il Özel İdaresi tarafından köy meralarını temizlemek için alınan çalı temizleme makinesi basına tanıtıldı.

Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu Çalı Makinesini kullanarak Edirne merkezde bulunan Bosnaköy merasının çalılarını temizledi. Bosnaköy merasında gazetecilere açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, "Milli iradenin üzerinde oynanmak isteyen oyunları süpüreceğiz” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, 10 yıldır bir çok alanda büyük başarılara imza attıklarını ifade ederek şunları kaydetti: “Özellikle ekonomide, sağlıkta, ulaşımda çok başarımız var ama bana göre işin temelinde en büyük başarımız milli iradenin hak ve hukukun korumadaki başarımızdır. Millet iradesiyle oynayan güçlerle yaptığımız mücadeledeki başarımızdır. Milletin ensesinde boza pişirmeye alışanlarla yaptığımız mücadeledeki başarımızdır. İnşallah millet iradesiyle yine farklı senaryolarla oynamak isteyenleri yine bu şekilde süpüreceğiz. Biz milletle beraber olmak için bu yola çıktık, milletle birlikte olarak bugünlere geldik. 2002’yi hatırlayan, o günde yine bir çok bulanık havaları, senaryoları tezgahlamak istediler.

Ama bizim tek bir derdimiz var bu ülke ve millet Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi, ’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’. Ve bu millete yakışan muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki bir yerdir. Birileri tezgah, birileri senaryo bu senaryolar dün de vardı 1968 darbe ve idam hadisesi nasıl bir senaryo ise 1970’li 1980’li yıllardaki darbe nasıl bir millet iradesiyle oynamışsa 28 Şubat 27 Nisan nasılsa şimdi senaryonun esasında temelinde yatan bu milletin yani Cumhur’a Cumhurbaşkanını seçtirtmemek veya onun istediği birini Cumhurbaşkanı yaptırtmamak. Esasında senaryo hak hukuk veya o yolsuzluk değil.

Yolsuzluklarla uğraşmak isteyene zemin her zaman çok açık ve çok net. Onlar yeter ki o alandaki görevlerini iyi yapsınlar. İnşallah onlar da onlara düşer, yolsuzluk görevlerini temizlesinler. Bu ben de olsam bana gelsinler. Bakan çocuğu mu bakan yakını mı veya kayınpederi mi damadı mı hiç fark etmez. Onlara düşen onları temizlemek ama milli iradeye tezgah kurmak değil. Milli irade üzerinde senaryolar oynamak değil. Benden sonra kim iktidar veya bunlardan sonra kimi getireceğiz değil, bunlar gitsin de kim gelirse gelsin değil, onların haddine düşmez o. Bu hak milletin hakkıdır o da 30 Mart akşamı inşallah sandıkta yine çıkacak” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, “Dünyada varsa Edirne’de de olabilir”.

Müezzinoğlu, “Ben 3 yıl önce geldiğimde köylerimiz gezerken köylülerimiz bunu istemişlerdi bende dünyada varsa Edirne’de olabilir dedik. Benim arzu ettiğimden bir yıl gecikmeli geldi ama geçte olsa güç olmasın. Köylülerimiz için hayırlı olsun. Hayvancılarımız için merada hayvan bakımı yapan herkes için hayırlı olsun” diye konuştu.

Vali Hasan Duruer de, “Sayın bakanlığımızın desteğiyle Tarım Bakanlığı’ndan aldığımız 750 bin lira destekle çalı makinesini aldık. İlk defa Taşlımüsellim köyünde bir aylık çalışma 250 dönüm arazide çalı temizlemesi yapıldı. Burada dört günlük çalışmayla yaklaşık 160 dönüm temizlendi. Çalı temizleme devam edecek. Edirne’de 80 bin dönüm arazi çalı var. Hepsini temizleme düşüncesinde değiliz. Bir kısmını arıcılığa bırakmak mecburiyetindeyiz. Bundan sonra peyder pey köylerde 200’er dönüm olmak üzere temizlemeyi sürdüreceğiz. Sayın bakanımıza teşekkür ediyor çalı makinesinin hayırlı olmasını siliyorum” ifadelerini kullandı.


İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler