YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: 'Onlar tuzak kuracak, biz o oyunları bozacağız'
Müezzinoğlu: 'Onlar tuzak kuracak, biz o oyunları bozacağız'
17 Ekim 2015 20:40
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "100 vatandaşımızı katlederek, insanlığı katlediyorlar. Onlar tuzak kuracak, biz o oyunları bozacağız" dedi.

Sultangazi'de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin açılışında konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'yi AK Parti kadroları olarak 12 yılda dünyanın bile hayal edemediği yerlere getirdiklerini, millete hizmet için varolduklarını anlattı.

Ülkenin birlik ve beraberlik içinde yarınlara güvenle yürümesi için varolduklarını dile getiren Müezzinoğlu, "Biz yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Onlarsa 'nasıl bozarız' diye tuzak kuruyorlar ve kurmaya devam ediyorlar, iftira atıyorlar, dedikodu yapıyorlar, geçen cumartesi olduğu gibi katliam yapıyorlar. 100 vatandaşımızı katlederek, insanlığı katlediyorlar. Ülkenin demokrasini, milletle bütünleşen iktidarını katlediyorlar ama başaramayacaklar. Onlar tuzak kuracak biz o oyunları bozacağız" diye konuştu.

Müezzinoğlu, "Önce 'ambulans yok' dediler. Yalan söylediler ve yalanları 10 dakika sonra ortaya çıktı. Miting için 4 ambulans görevliydi. 7-8 dakika sonra 21 ambulans ekibimiz oraya geldi. 15-20 dakika sonra 56 ambulansımız bir de çoklu ambulansımız oradaydı. 2 saat içinde hastanelerimize 500 yaralımızı taşıdık. Baktılar bu tutmadı, acil kan ihtiyacı çağrısı yaptılar. Amaçları hastanenin hizmet vermesini engelleyerek ölü sayısını artırabilmekti" dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Sonradan mahçup olacağını bile bile yalan söyledi, 'ölü sayısı 128' dedi. Bursa'da bir toplantıda 'ya özür dileyecek ya da ağır bir bedel ödeyeceksin' dedim. 2 saat sonra özür dilemek zorunda kaldılar. Bunlar böyle iftiradan, dedikodudan ve kaostan beslenen bir anlayışın mensupları. Kılıçdaroğlu, Başbakanımızla yaptıkları görüşmeden sonra, 'Digiturk'ü, Murat Sancak'ı, Sedat Peker'i sorduk' dedi. Kılıçdaroğlu, Demirtaş ile de görüştü, 'Katil devlet' diyen Selahattin Demirtaş'a ne sordun? 'Siz seri katilsiniz, devlet katildir' diyen bir siyasi partinin genel başkanı için ne diyor biliyor musunuz; 'heyecanla söylemiştir, gençliğine vermek lazım'. Ey Demirtaş, ey Kılıçdaroğlu, ey Bahçeli bu yan gelip yatarak olmuyor. Milleti dert edinirseniz olur. Siz ne yaparsanız yapın, biz kardeşlik ve birlikte büyük Türkiye diyoruz." 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da hizmet zincirlerine bir hakla eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından Müezzinoğlu ve beraberindekiler hastanenin açılış kurdelesini keserek, hastaneyi gezdi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler