YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: "Bu milletin vicdanı var"
Müezzinoğlu: "Bu milletin vicdanı var"
06 Ağustos 2014 19:33
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu millet ilk defa cumhur olarak başkanını seçecek. Bu milletin vicdanı, sağduyusu, aklı izanı var. Hiçbir zaman yanılmamıştır, yine yanılmayacaktır" dedi.

Müezzinoğlu, Uzunköprü ilçesinde, bir gazetecinin, "Devlet Bahçeli mitinglerinde, 'Sağlık Bakanı Yunanistan'da doğdu, Edirne milletvekili ve Sağlık Bakanı oldu. Ekmeleddin İhsanoğlu niçin Cumhurbaşkanı olamasın' dedi. Neler söylemek istersiniz" sorusunu, "Sayın Bahçeli, bir siyasi partinin genel başkanı. Ben, bir siyasi partinin genel başkanına cevap vermeyi siyasi etik anlamında çok etik bulmam ama, 'İzzeti nefis sahibiyse istifa etmeli' gibi bir cümle söyledi. Ben esasında pazartesi sabahı, 11 Ağustos sabahı, izzeti nefis sahibiyse değerlendirme yapmasını kendisine tavsiye ediyorum" şeklinde yanıtladı.

11 Ağustos Pazartesi sabahı herkesin üzerine düşen görevi yapacağını aktaran Müezzinoğlu, "Herkes berberde tıraşını olacak. Vatandaş tıraşı yapacak. Berberini ak mı, kara mı herkese gösterecek. Hayırlı olsun. Bu millet ilk defa cumhur olarak başkanını seçecek. Bu milletin vicdanı, sağduyusu, aklı izanı var. Hiçbir zaman yanılmamıştır, yine yanılmayacaktır" diye konuştu.

Müezzinoğlu, Uzunköprü ve Havsa ilçelerinde kahvehanelerdeki vatandaşları ziyaret etti, istek ve sıkıntıları dinledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler