YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: "Atatürk’ü kullananlar bizi anlayamıyorlar"
Müezzinoğlu: "Atatürk’ü kullananlar bizi anlayamıyorlar"
12 Kasım 2013 23:38
Müezzinoğlu, “Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatanlar bizi anlayamıyorlar. Atatürk’ten geçinenler, Atatürk’ü kullananlar bizi anlayamıyorlar” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatanlar bizi anlayamıyorlar. Atatürk’ten geçinenler, Atatürk’ü kullananlar bizi anlayamıyorlar” dedi.Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tekirdağ ve Kırklareli'de yapılması planlanan 3 adet atık su arıtma tesisinin temelini atmak üzere Kırklareli’ne geldi.

Kırklareli Pınarhisar ve Babaeski ilçelerine yapılacak olan atık su arıtma tesislerinin temeli atma töreninde yaptığı konuşmada Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 10 Kasım’da Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu büyüdüğü evde andıklarını belirtti. Müezzinoğlu, “Bizlere Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa genç Cumhuriyet’e gelecek kuşaklara güçlü bir şekilde aktarma gibi bir görevimiz ve sorumluluğumuz var. 10 Kasım’da Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. yıldönümünü Selanik’te doğduğu evde andık. Bizi içerde anlamayanlar var. Atatürk’ün gölgesinde yan gelip yatanlar bizi anlayamıyorlar.

Atatürk’ten geçinenler, Atatürk’ü kullananlar bizi anlayamıyorlar. Çünkü onların sefa sürmeleri için milletin ayrıştırmalar, korkutmaları, çatıştırmaları lazım. Bakın ‘Öcü geliyor’ diyerek, bizim çocukluğumuz da büyüklerin bize yaptığını şimdi bunlar bu millete yapmaya çalışıyorlar. Ama artık yağma yok, bu millet uyandı. Gerçek anlamda millet o muhasır medeniyet seviyesine taşıma derdi olan kimler millet bunu anladı. Milletin ensesinde boza pişirme dönemi artık bitti.

Milletin cebinden elini çekmeyerek hortumlama dönemi artık bitti. Artık milletin imkanının millete sunulduğu ve milletle beraber güçlü bir yolculuğun yapıldığı döneme gelindi” şeklinde konuştu.Törenin ardından Kırklareli’den ayrılmak için araçlarına yönelen iki bakan, bir esnafın ısrarları üzerine ayva tatlısı yedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler