YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu 4 kurban hissesi bağışladı
Müezzinoğlu 4 kurban hissesi bağışladı
25 Eylül 2014 17:22
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kurban bağışı kampanyası kapsamında 4 yurt dışı kurban vekaleti verdiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Akar ve beraberindeki heyeti, Bakanlıktaki makamında kabul etti.

Akar, basına kapalı gerçekleşen kabulün ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla Bakan Müezzinoğlu'nun geçen yılkurbanını Türk Kızılayı'na vekalet olarak verdiğini hatırlatarak, bu yıl da vekaletini almak üzere kendisinebaşvurduklarını söyledi.

Türk Kızılayı'nınvekaletle kurban kesim kampanyasındabu yıl yurt içi bir hisse bedelinin 650 lira, yurt dışı için de 350 lira olarak belirlendiğini hatırlatan Akar, şunları kaydetti:

''Daha evvel de Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız, sayın Anamuhalef partisi CHP lideri Kılıçdaroğlu, kurban vekaletini Türk Kızılayı'na vermişlerdi. Sayın Bakanımız da bizim için önemli, geçen yıl da verdiği için bu yıl da geldik. Kendisi4 tane yurtdışı kurban vekaleti verdi. Pakistan, Bangladeş, Gazze ve Kudüs'te kesilmek üzere vekaletname verdi. Bu arada Sayın Müsteşar yanındaydı. Sayın Müsteşar da iki adet kurban vekaleti verdi, Somali Etopya'da kesilmek üzere. Müsteşar Yardımcımız Ekrem Atbakan bey de bir adet kurban vekaletini Nijer'de kesilmek üzere bana verdi. Şimdi sıra geldi tahsilata.''

Görüşmede Türkök Projesi'ni de konuştuklarını dile getiren Akar, ''Onun lansmanını daha evvel yapmaya karar vermiştik, şimdi zannediyorum organ nakli ile beraber bir lansman yapmayı planlıyor sayın Bakanımız'' dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler