YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mozoleye çıkmasına izin verilmedi
Mozoleye çıkmasına izin verilmedi
Mozoleye çıkmasına izin verilmedi
22 Mayıs 2008 / 08:51 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer’in ziyareti sırasında başörtüsüyle Aslanlı Yol yürüyüşüne katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in eşi Mehtap Güler’in, mozoleye çıkmaması konusunda uyarıldığı ortaya çıktı


BAYAN GÜLER AVLUDA BEKLETİLMİŞ


Fischer ve eşi Margit Fischer’e refakat eden Güler çifti, önceki günkü Anıtkabir ziyaretinde de konuk cumhurbaşkanını yalnız bırakmamıştı.


Genelkurmay Başkanlığı yetkilileri, Fischer’in Anıtkabir ziyareti sırasında Aslanlı Yol yürüyüşüne katılan Mehtap Güler’in mozoleye çıkmaması konusunda uyarıldığını, Güler’in bu uyarının ardından mozoleye çıkmadığını bildirdi.


Protokol uygulamalarını delerek Aslanlı Yol yürüyüşüne katılan ancak mozoleye çıkmasına izin verilmeyen Mehtap Güler’in, heyetin mozoleye çelenk bırakılması töreni sırasında Anıtkabir’in girişindeki avluda beklediği belirtildi. Bakan Hilmi Güler’in ise mozoledeki tören sırasında konuk Cumhurbaşkanı Fischer’e eşlik ettiği kaydedildi.Aslanlı Yol’dan Anıtkabir’e gidişte Mehtap Güler var. Çıkışta ise Mehtap Güler görünmüyor.


Anıtkabir ziyaretlerinde türbanlı vatandaşlara herhangi bir kısıtlama bulunmazken, protokol üyelerinin protokol kurallarına uyması gerekiyor.


Resepsiyonlarda eşsiz davetiye


Türk Silahlı Kuvvetleri, orduevleri ile askeri birliklere türbanla girilmesine izin vermiyor. Genelkurmay Başkanlığı, başta 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyonlar olmak üzere eşi türbanlı bakanları resepsiyonlara eşsiz davet ediyor


Milliyet

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler