YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Miting alanına girmek isteyen silahlı bir kişi İstanbul'da sorgulanıyor
Miting alanına girmek isteyen silahlı bir kişi İstanbul'da sorgulanıyor
Miting alanına girmek isteyen silahlı bir kişi İstanbul'da sorgulanıyor
18 Mart 2009 / 18:27 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan'ın Tekirdağ'da düzenlediği mitinge giriş yapmak isteyen ve bir şahsın üzerinde 1 adet ruhsatsız tabanca bulundu.


Başbakan Erdoğan'ın 16 Mart günü Tekirdağ'da düzenlediği mitinge giriş yapmak isteyen ve ismi açıklanmayan bir şahıs arama kapısında şüpheli hareketlerinden dolayı durduruldu. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca bulundu.Bunun üzerine gözaltına alınarak 2 gün boyunca Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şahıs daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. SORGU İŞLEMLERİ İÇİN İSTANBUL'A GÖTÜRÜLDÜ Tekirdağ polisi şehirdeki miting öncesi yaptığı çalışmalarda silahlı bir kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Sorgu işlemi için İstanbul'a getirilen şahsın Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulandığı öğrenildi.


Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 16 Mart 2009 tarihinde Tekirdağ'da düzenlediği miting sırasında üzerinde silah bulunan bir kişinin gözaltına alındığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre ismi açıklanmayan kişinin pazartesi günü düzenlenen mitingde konuşmaların yapılacağı alana girmek isterken şüpheli davranışlar sergilemesi üzerine gözaltına alındığı öğrenildi. Şüpheliyi gözaltına alarak üst araması yapan polis bir adet ruhsatsız tabanca buldu.


Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından 2 gün süreyle sorgulanan şüphelinin ilk ifadelerinin çelişki olduğu ve İstanbul'a gönderilerek Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulandığı öğrenildi. (CİHAN)


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler