YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır'daki olaylar bizi şaşırtmadı"
"Mısır'daki olaylar bizi şaşırtmadı"
15 Ağustos 2013 15:07
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Mısır'daki olaylar tabi ki bizi üzüyor can evimizden yaralıyor ama şaşırtmıyor" dedi.

Kamalak, partisinin Yozgat İl Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında,Mısırda yaşanan olayların kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

Mısır'da darbe yönetiminin başlattığı katliamın şiddetle kınandığı belirten Kamalak, şunları söyledi:

"Asıl hedef Türkiye'dir. Gerekli tedbirler alınmazsa yarın benzer olaylar Türkiye'de olacak, Biz 10 sene önce dedik ki Irak işgal edilmeye başlandığı vakit, 'ey milletvekilleri o tezkere Meclisten geçer de Irak'ta bir tek Müslümanın burnu kanayacak olursa 7 sülaleniz başını secdeden kaldırmamış olsa da bunun günahından kurtulamazsınız' dedik. Merhum Erbakan Hocamız 1 Mart 2003 tarihinde benim hukuk büromdan sesleniyordu böyle. İlave de ediyordu, 'Irak'tan sonra sıra Suriye'ye gelecektir. Suriye'den sonra hedef Türkiye'dir. Çünkü küresel emperyalizmin asıl amacı büyük İsrail devletini kurmaktır. Büyük İsrail devletinin kurulması için Türkiye'nin bölünmesi lazım. Türkiye'nin bölünmesi için de bir savaşa girmesi lazım."

"Mısır'daki olaylar tabi ki bizi üzüyor can evimizden yaralıyor ama şaşırtmıyor" diyen Kamalak, "Tarihi bilenler bilir. Bir kimse evinin 6. katından atlarsa ne olur Büyük ihtimalle ölür. Biz uçurumu görüyoruz. Asıl hedefte Türkiye var. Bunu unutmayın. Neden Türkiye var Çünkü büyük İsrail'in inancına göre topraklarının önemli bir kısmı Türkiye'nin sınırları içerisindedir.İsrail kurulduğu tarihten bu yana da hep genişleme politikası izlemiştir" diye konuştu.

Kamalak, Yozgat'ın merkezle birlikte 14 ilçesi olduğunu dile getirerek, parti teşkilatının 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere daha özverili çalışmasını istedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler