YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Mısır'daki darbe değil"
CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Mısır'da yaşananları, askerî darbe olarak görmüyorum. Türkiye'nin ulusal sorunu mu Allahaşkına? Niye dört parti biraraya geldi de Mursi'yi destekleyen bir deklarasyon yayınladılar?" dedi.
"Mısır'daki darbe değil"
10 Temmuz 2013 / 11:20 Güncelleme: 10 Temmuz 2013 / 14:40

Yaptığı açıklamada, asıl Arap Baharı'nın darbe olduğunu söyleyen Milletvekili Güler, "Büyük Ortadoğu Projesi'nin parçası olarak bir Amerikan planıydı. Ne yazık ki Mısır halkının iradesini yok saydılar ama bu sefer ellerindeki bütün imkanlarla Mısır'ı işgal ettiler diye görüyorum.

Onun üzerine Mübarek yönetimi gitti. Amerika, iktidarı bir güzel askerlere devretti. Askerlerin elinden Mursi aldı. Göstermelik bir seçim yapıldı, bu seçime halkın yüzde 46'sı gitti. Onun yüzde 60 oyu Mursi'ye gitti, yani yüzde 25 oy alabildi.

İkinci turda yapılan hileleri bütün dünya biliyor. En sonunda bir yılın içinde Mursi, inanılmaz kararlar aldı. Bütün yasamayı kendinde toplayan ve din esaslarına dayanan bir Mısır yarattı. Mısır halkı, buna isyan etti.

Bunu Tahrir'deki halk hareketinden biliyoruz. Dolayısıyla şimdi ordu tekrar devreye girdi. Ordu, 'Güvenilir bir seçim sistemi için buradayım.' dedi. AKP hükümeti buna karşı çıktı ve, 'Biz darbelere karşıyız.' dedi, çünkü Mursi'yi destekliyor." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

00:25
 // DEDİ, EJDERHA
Gerçi Trt deki animasyon çizgi filmindeki ejderha çok iyi ve sevimli biriydi. Arkadaşlarına krepler yapıp ikram ederdi; ama bu fosil ejderha ağzından ve muhtelif yerlerinden ateş ve kin kusuyor. Faşist, ırkçı, hain, darbeci fosil kafalı biri. Bu kadın resmen bunamış. Yaşlı insanlara saygım var ama, Chp, git gide, bunak kadrolara kalmış. Neyin çağdaşlığıysa artık... Bak o ejderhanın adını unuttum, adı yoktu galiba. Replik'te ejderha her cümlesini bitirdiğinde, öyküyü anlatan abi, ''dedi ejderha'' diyordu. Eehh.. Tamam fazla uzattım....
11 Temmuz 2013 00:25
17:58
 // Bekir yolcu
Darbeci zihniyet dünyanın her yerinde ayaklar altına alınmalı İslam ülkelerinde cuntacılar .darbe yaparak halkına zulmediyorlar aynı zamanda cunta ab nin ABD nin ve İsrail'in menfaatlerini koruyorlar....
10 Temmuz 2013 17:58
DNA
 // MALİKİ
Allah ını seven bir doktorumuz bu kadının dna sını yada gen yapısını incelesin. Ben iddaya girerim yunan dölüdür bu ş........
10 Temmuz 2013 Çarşamba 13:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler