YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Minarelerimiz göğe doğru dikildikçe..."
"Minarelerimiz göğe doğru dikildikçe..."
20 Temmuz 2013 20:14
Keşan ilçesine bağlı Yeşilköy'ün camisinin açılış töreninde konuşan Müezzinoğlu, caminin imarına vesile olan Yıldırım ailesine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ay yıldızlı bayrağımızın altında, minarelerimiz göğe doğru dikildikçe bu millet hem medeniyet yolculuğunda hem de milli ve manevi duruşunda farklı bir dinamizmi el ve gönül birliğiyle daha iyi noktalara taşıyacaktır" diye konuştu.

Sevgi ve hoşgörünün, İslam dininin en önemli özelliklerinden olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, vatandaşların birbiriyle kucaklaşmasının, kardeşlik duygularını geliştirmesinin, "iki günü birbirine eşit olan zarardadır" anlayışıyla daha çok çalışarak üretmesinin önemine değindi. Müezzinoğlu, "O nedenle birbirimizi daha çok severek, birbirimize daha çok kenetlenerek ve her geçen gün mücadele ederek, bölgemizi ve ülkemizi o hak ettiği güçlü yere el birliğiyle taşıyacağımıza inanıyorum. Ramazan ayının rahmetinin, bereketinin gönüllerinize daha çok dolmasını, daha çok huzura, iç barışa vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, konuşmanın ardından Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve köy sakinleriyle caminin açılışını yaptı.

Camide köy sakinleriyle namaz kılan Müezzinoğlu, buradan Karlıköy'e geçti. Müzzinoğlu, kahveleri gezerek vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinledi.

Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Selamet ile Keşan'da bir otelde bölgedeki iş adamlarının düzenlediği toplantıya da katıldı. Toplantı, basına kapalı gerçekleşti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler