YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Milliyetçilik sözle olmaz!"
"Milliyetçilik sözle olmaz!"
18 Ekim 2013 20:54
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, milliyetçiliğin sözle olmayacağını belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, milliyetçiliğin sözle olmayacağını, çalışarak olacağını kaydederek, “Bazıları milliyetçilik diyor. Ya vatanı, milleti, bayrağı sevmek, Türkiye’yi büyütmek ile olur. Yoksa konuşmakla olmaz” dedi.

Bakan Eroğlu, bayramlaşma programları kapsamında geldiği seçim bölgesi Afyonkarahisar’da son olarak merkeze bağlı Çıkrık ve Fethibey beldelerini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Eroğlu, vatandaşların Kurban Bayramları’nı tebrik ederek, iyi bir bayram geçirmeleri dileğinde bulundu.

Ziyaretlerinde vatandaşlara hükümetin yaklaşık 11 yıllık dönemde gerçekleştirdiği icraatlardan bahseden Bakan Eroğlu, su, yol ve elektriğin medeniyet olduğunu kaydederek, “Bunların hayatın vazgeçilmezleri. Susuz hayat olur mu? Olmaz. Dolayısı ilke biz bunarlın acısını çok çektik. Samimiyet ile çalışınca imkansız diye bir şey yok. Biz 600 tesis açıp, halici temizledik. İstanbul’un 2040 yılını kadar su sorununu çözdük” dedi.
Türkiye’de güzel işler olduğunu söyleyen Bakan Eroğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:
“İMF’ye olan borcumuzu ödedik.

22 banka iflas etmişti. Onun faturası ne kadardı biliyor musunuz? 231 milyar TL. Sırf İmar Bankası’ndan dolayı adam hortumlamış kaçmış gitmişti. Ona 8,5 milyar dolar ödedik. Merkez Bankası’nın kasası boştu, itibarı yoktu. Allah’a şükür onu doldurduk. Ama biz kasayı doldurduk. 129 milyar dolar döviz var. Bazıları milliyetçilik diyor. Ya vatanı, milleti, bayrağı sevmek, Türkiye’yi büyütmek ile olur. Yoksa konuşmakla olmaz. Şanlı bayrağımızı zirveye dikersek esas milliyetçilik, vatanseverlik budur. İMF’ye borcumuz olup da boynumuz bükükse bu işler olmaz.”

Bakan Eroğlu, bugün gerçekleştirdiği programını Fethibey beldesine gerçekleştirdiği ziyaret ile sonlandırdı.

23:46
 // DÜNYANIN EN ÜSTÜN IRKLI ADAMI
Nedir bu milliyetçilik? Böyle saçma sapan ideoloji mi olurmuş? Milliyetçilik; kavmiyetçiliktir, ırkçılıktır, yobazlıktır, magandalıktır, fanatizmdir. Öyle lafı da olmaz, icraatı da! Yıl olmuş 2013 hala prim yapıyor bu hastalıklı ideoloji. İlla üstün bir topluluk görmek isteyen varsa, buyursun japonlara baksın. Adamların tek eksiği, bizim gibi yobazlar yüzünden, İslam ile şereflenmemeleri. İslam, en çok onlara yakışır. Yemişim ırkını da, milliyeti de.
İmza: Beni Adem...
18 Ekim 2013 23:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler